SLEDUJTE: První povolební debaty Českého rozhlasu se zástupci stran, politology a komentátory

Jaké jsou možné povolební scénáře? I to bylo tématem debaty na Radiožurnálu a Českém rozhlase Plus od 10 hodin do 11 hodin se zástupci všech stran, které se dostaly do parlamentu. Následoval speciál pořadu Názory a argumenty.

Video Praha (Aktualizováno: 11:10 22. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První povolební debata představitelů stran, které se dostaly do parlamentu | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Od 11 do 12 vysílal Český rozhlas Plus speciál pořadu Názory a argumenty. Hosty byli: komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman, komentátor týdeníku Reflex Bohumil Pečinka, politolog Jiří Pehe, analytička Českého rozhlasu Marie Bastlová a redaktor Deníku Referendum a analytik zahraničního dění Petr Jedlička.

Jednání o vstupu do vlády s hnutím ANO už vyloučila ODS, Piráti, TOP 09 i hnutí Starostové a nezávislí. Podle lídra Jana Farského jsou starostové připraveni být v opozici.

Povolební debata 

V neděli se ve studiu potkali Bohuslav Svoboda (ODS), Jakub Michálek (Piráti), Tomio Okamura (SPD), Josef Skála (KSČM), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Petr Gazdík (STAN). Po telefonu se debaty účastnil také Richard Brabec (hnutí ANO). Sociální demokracie pozvání nevyužila.

Vedení vítězného hnutí ANO v neděli začalo vyjednávat, s kým by mohlo jít do koalice. Podle ČT24 proběhla v neděli ráno v Průhonicích první schůzka zástupců ANO a KSČM. Později by se s hnutím měli sejít ještě Starostové a nezávislí. Předseda hnutí Andrej Babiš krátce po vyhlášení výsledků prohlásil, že je připraven jednat se všemi stranami, které se do sněmovny dostaly.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme