Švýcarsko 0:2 Česko

Soud za antisemitské výroky i kontaktní kampaň. Projekt Hledá se prezident pokračuje s Petrem Hannigem

Projekt Hledá se prezident už doprovázel sedm prezidentských kandidátů. Dosavadní prezident Miloš Zeman se odmítl předvolebního vysílání Českého rozhlasu zúčastnit, a tak zbývá už jen Petr Hannig.

Sledujeme online Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hannig

Petr Hannig | Foto: Luboš Vedral | Zdroj: Český rozhlas

Předseda strany Rozumní, skladatel, producent a hudební vydavatel Petr Hannig vyprodukoval stovky singlů a alb v širokém rozptylu pop music. „Od Města R s Michalem Prokopem až po Neposlušné tenisky Lucie Bílé a Holku s citronovou šálou Víti Vávry,“ připomíná Jan Pokorný.

Petr Hannig začne poslední den kampaň na Ovocném trhu pro Prahu 1, kde se zúčastní soudu s předsedou Národní demokracie Adamem B. Bartošem, kterému hrozí tři roky vězení za popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa. Bartoš vystupuje v kampani jako Hannigův mluvčí.

„Jdu se na ten soud podívat, neboť je to soud, kde se řeší to, co je mým tématem, že za slovní a písemné vyjadřování by se nemělo trestat trestními soudy, ale civilněprávními žalobami, tak jak to je v USA. Svoboda slova je tam zaručena prvním dodatkem Ústavy ČR,“ říká Petr Hannig.

„Na soudu se zdržím zhruba do 10 hodin, potom můžeme někde promlouvat s kolemjdoucími na náměstí Republiky," nabídl Radiožurnálu Hannig. 

Předvolební vysílání Radiožurnálu uzavře v pátek od 12.30 90minutová debata osmi prezidentských kandidátů.

Jan Pokorný, Jiří Chum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme