Státní volební komise nezjistila při hlasování žádné problémy. Výsledky vyjdou v úterý ve Sbírce zákonů

Státní volební komise v pondělí schválila výsledky sněmovních voleb. Oficiálními se stanou v úterý, kdy vyjdou ve Sbírce zákonů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana odevzdali v Brdičkově ulici v Praze svoje hlasy ve volbách do Poslanecké | Zdroj: Reuters

Podle Václava Henycha z ministerstva vnitra byly letošní volby bezproblémové a Státní volební komise nemusela řešit žádné větší problémy.

„Byly tady samozřejmě různé dílčí nedostatky a drobnosti, které se vyskytují v každých volbách. Drobné problémy s voličskými průkazy. Ale jestli by byla ohrožena regulérnost voleb, tak v žádném případě takový ani náznak tady nezazněl,“ citoval Radiožurnál Henycha.

Zástupci Českého statistického úřadu na jednání komise také zopakovali, že sobotní útok hackerů na jejich internetové stránky nemohl ovlivnit sčítání hlasů. Podle předsedkyně Ivy Ritschelové byly cílem útoku jenom prezentační servery externího dodavatele.

„V této chvíli komunikujeme s policií pro další volby. Budeme analyzovat společně s dodavatelem, k jakým problémům tam došlo, a budeme se snažit najít další cesty, jak tato slabá místa odstranit,“ dodala Ritschelová.

Proti výsledkům voleb můžou lidé po oficiálním vyhlášení podat stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme