'Štípněte nám kód!' Nabízíme sdílení sčítací volební aplikace

Chcete-li výsledky z vaší obce či města získat bez hledání a hned, vložte si na své webové stránky grafy z dílny iROZHLAS.cz. Jednoduše a zdarma. Sčítací aplikace nabídne i další vychytávky: kalkulátor koalic, srovnání obcí i stran.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Parlamentu 2017 | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

Je to jednoduchý nástroj, který vám umožní sledovat výsledky ve vašem okolí přímo na vaší internetové stránce. Stačí si na u nás vygenerovat kód a vložit jej na vlastní server. Zbytek už zařídíme my. Graf se přizpůsobí minimální šířce.

→ Volební grafy na váš web

Co získáte? Průběžně aktualizované výsledky, které v reálném čase čerpají data z Českého statistického úřadu.

„Připravili jsme dosud nejpropracovanější sčítací aplikaci, jakou kdy Český rozhlas čtenářům a posluchačům nabídl. A chceme ji sdílet i s administrátory internetových stránek, které si takový vývoj nemůžou dovolit,“ říká šéfredaktor zpravodajského serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň. „Vnímáme to jako veřejnou službu,“ dodává.

Projektový manažer Jiří Špaček připomíná, že graf je možné vložit na stránky okamžitě. „Do sobotní čtrnácté hodiny bude graf ukazovat aktuální volební články, s uzavřením volebních místností začne načítat aktuální výsledky,“ vysvětluje s tím, že iROZHLAS.cz myslel především na stránky měst a obcí, ale i nejrůznějších neziskových organizací či lokálních médií.

Volební grafy ke sdílení | Foto: iROZHLAS.cz | Zdroj: iROZHLAS.cz

Volební speciál

Velká sčítací aplikace, která vyskočí na hlavní stránce iROZHLAS.cz v sobotu, sotva se zavřou volební síně, toho ovšem předvede mnohem víc. Ve volebním speciálu čtenáři získají základní přehled o stavu sčítání a konečných výsledcích.

  • Přehled všech stran se získaným počtem procent a mandátů.
  • Aktuální složení sněmovny podle stran.
  • Porovnání stavu sněmovny s předchozím obdobím.
  • Výsledky voleb v krajích.
  • Výsledky voleb v krajských městech.

Ale ani to není vše. Na této stránce si můžete vyhledat jakoukoliv z více než 6000 obcí, případně kraj, a nechat si zobrazit výsledky všech stran.

Kalkulátor vládních koalic

Pokud jste nedočkaví a zajímá vás, jaké vládní koalice umožní aktuální výsledky sestavit, využijte náš kalkulátor. Umožňuje jednoduše jednotlivé strany zapínat a vypínat tak, aby vybral všechny možné koalice. První výsledky budou založeny na odhadech získaných mandátů. Koaliční počítadlo je k dispozici ZDE

Složení sněmovny podle politických stran a výpis všech poslanců, kteří se do dolní komory Parlamentu dostali. I to u nás najdete, konkrétně TADY.

Porovnejte si výsledky 

Na stránce můžete srovnávat celostátní, krajské, ale i obecní výsledky mezi sebou, porovnat si výsledky voleb s vašimi sousedy nebo je srovnat s celostátními čísly. Uvidíte také, jak se obarví republika, jak si strany vedly v jednotlivých krajích, kde jsou nejsilnější a kde nejslabší. A aplikace umožní srovnat i dvě strany zároveň.

To je jen základní přehled. Naši datoví novináři už během soboty začnou připravovat zevrubné analýzy výsledků. Rychlé postřehy, ohlasy i prvotní odhady pak najdete v naší online reportáži, kterou jsme odstartovali v pátek v poledne a ukončíme ji nejdříve v neděli o půlnoci.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme