Trikolóra, Svobodní a Soukromníci půjdou do voleb společně. Chtějí hájit svobodu i českou korunu

V České republice vznikla třetí koalice, která bude na podzim kandidovat do Poslanecké sněmovny. Tvoří ji Trikolóra hnutí občanů, Strana svobodných občanů a Strana soukromníků České republiky. Ve čtvrtek to oznámily na tiskové konferenci. Společně chtějí hájit českou korunu, svobodu i kapitalismus, který je podle vyjádření předsedů v dobách krize ohrožený.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší (uprostřed), předseda Svobodných Libor Vondráček (vlevo) a předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer (vpravo)

Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší (uprostřed), předseda Svobodných Libor Vondráček (vlevo) a předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer (vpravo) | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„V každé obrovské krizi (jako máme i dnes) dřímá velké nebezpečí nástupu socialismu, obrovského státu určujícímu vše, likvidace dosavadních hodnot, lidí, firem, způsobu života. Patříme k těm, kteří vidí řešení v klasické demokracii, v důvěře v aktivní lidi, soucitném konzervativismu, v hájení pravdy o tom, že bohatství vzniká z práce a ne z dávek a dotací,“ řekl předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší.

Median: Rozdíl v podpoře ANO a koalice Pirátů a STAN je těsný. ČSSD by se nyní do Parlamentu nedostala

Číst článek

Koalice chce nabídnout alternativu „k současnému levicovému a protinárodnímu směřování české politiky“. Chtějí hájit hodnoty, na kterých Česká republika zbohatla. To jsou i aktivní lidé, kteří se „nebojí převzít zodpovědnost sami za sebe či dát práci jiným lidem“. Chtějí také změnit vládní strategii v boji s koronavirem.

„Uvědomujeme si, že po těchto volbách musí být ve sněmovně silně zastoupen hlas těch, kteří si váží svých osobních práv a svobod. Nikdo z nás si nechce ani představit, jak špatně by to mohlo dopadnout, kdyby pod čarou zůstalo významné množství hlasů lidí, kteří stojí o větší nezávislost na politicích u nás i v Bruselu,“ řekl předseda Svobodných Libor Vondráček.

Aktuálně v Poslanecké sněmovně působí z těchto tří subjektů pouze Klaus mladší a Zuzana Majerová Zahradníková, kteří byli oba zvoleni za ODS. Ve volbách v roce 2017 jako jediní kandidovali Svobodní, kteří získali 1,56 procenta hlasů. Soukromníci podporovali ODS.

V podzimních volbách budou v koalici kandidovat také Piráti s hnutím STAN a ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme