V tipovací soutěži lidé podcenili Zemana i Drahoše. Víc naopak přisuzovali Horáčkovi a Topolánkovi

Server iROZHLAS.cz vyhlásil tipovací soutěž, v níž mohli čtenáři sami odhadnout výsledek prvního kola prezidentských voleb. Z 518 čtenářů vzešlo sedm výherců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výsledky volební tipovačky čtenářů serveru iROZHLAS.cz | Foto: Michal Zlatkovský

Pouze tři čtenáři odhadli umístění sedmi z devíti kandidátů v pořadí podle počtu získaných hlasů, osm dalších pak trefilo šest z devíti pozic. Přesnější nebyl nikdo. Při „remíze“ odhadu pořadí kandidátů rozhodovala přesnost tipu na kandidáta s nejvyšším počtem hlasů, tedy Miloše Zemana.

Celkově čtenáři mírně podcenili zisk postupujících do druhého kola Miloše Zemana (v tipovačce 35 %, ve skutečnosti 38,56 %) i Jiřího Drahoše (22 %, resp. 26,6 %). V souladu s některými předvolebními průzkumy přisoudili větší zisk Michalu Horáčkovi (13 % oproti 9 procentům) i Mirku Topolánkovi (9 % oproti 4,30).

Vítězem tipovací soutěže se stal Zdenek Tomášek, který se od výsledku Miloše Zemana odchýlil o 3,15 procenta. Odnáší si přenosné radio pro příjem digitálního vysílání a k tomu designovou látkovou tašku Českého rozhlasu. I dalším výhercům připadají rozhlasové ceny. Výherce bude iROZHLAS v týdnu kontaktovat.

Vítězný tip prezidentské tipovačky | Foto: Michal Zlatkovský

Pořadí výherců:

  1. Zdeněk Tomášek
  2. Jan Uchytil
  3. Miroslav Žán
  4. David Procházka
  5. Jakub Smolka
  6. Pavel Rada
  7. Filip Kadlec

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme