V tipovací soutěži Zemanovo vítězství čekal jen každý sedmý čtenář

Server iROZHLAS.cz vyhlásil tipovací soutěž, v níž mohli čtenáři sami odhadnout výsledek prvního kola prezidentských voleb. Z 518 čtenářů vzešlo pět výherců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman při debatě, kterou moderoval Karel Voříšek | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pouze 66 čtenářů, tedy necelých 15 procent tipujících, správně odhadlo vítězství Miloše Zemana. Zatímco průměrný čtenářský tip přisuzoval Miloši Zemanovi zisk 47,68 % a Jiřímu Drahošovi 52,25 % hlasů, skutečný výsledek byl pro Zemana o několik procent příznivější: 51,36 % pro Zemana, 48,64 % pro Drahoše.

Vítězem tipovací soutěže se stal Tomáš Turek, který se od výsledku Miloše Zemana odchýlil o pouhé dvě setiny procentního bodu. Odnáší si přenosné rádio pro příjem digitálního vysílání a k tomu designovou látkovou tašku Českého rozhlasu. I další výherci trefili výsledek s větší než 0,1procentní přesností. Připadají jim rozhlasové ceny. Výherce bude iROZHLAS v týdnu kontaktovat.

Pořadí výherců:

  1. Tomáš Turek
  2. Laura Sucharovová
  3. Gabriela Štrbová
  4. Tomáš Dušek
  5. Lukáš Hoza

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme