Komise v Královéhradeckém kraji zachytily neplatné tiskopisy voličských průkazů, hlasy se však počítaly

Při sněmovních volbách v Královéhradeckém kraji byly okrskovými volebními komisemi v několika případech zachyceny již neplatné tiskopisy voličských průkazů. Lidé, kteří s nimi přišli, odvolit mohli. Ale až poté, co si volební komise u volební komise v místě bydliště voliče ověřila, že mu byl voličský průkaz skutečně vydán.

Sledujeme online Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby (ilustrační foto) | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Nové vzory tiskopisů voličských průkazů byly zavedeny po prezidentské volbě v roce 2013. Od předchozích se liší tím, že je na nich uvedená série a číslo a jsou tedy takzvaně zúčtovatelné.

"Problém vznikl zřejmě tím, že ne všechny obce měly nové tiskopisy voličských průkazů," řekla vedoucí oddělení vnitřní správy královéhradeckého krajského úřadu Štěpánka Blažková. Voličský průkaz na starém tiskopisu pak obce lidem vystavily v dobré víře.

Okrskové volební komise v Královéhradeckém kraji problém řešily v pátek ve třech případech a dnes v jednom. V první chvíli komise podle Blažkové nevěděly, zda takový průkaz mohou akceptovat.

"Vyřešeno to bylo dotazem u volební komise v místě bydliště voliče. Voličovi nebylo volební právo upřeno," uvedla Blažková. Po odvolení voliči voličský průkaz odevzdávají volební komisi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme