‚Volební neúspěch je zřejmý.‘ Šéf Zelených v Praze Mirovský rezignoval

Předseda Zelených v Praze Ondřej Mirovský kvůli výsledku voleb rezignoval na funkci šéfa pražské organizace strany. Oznámil to v pondělí na twitteru. Zelení se v Praze s Mirovským jako volebním lídrem nedostali do zastupitelstva na magistrátu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Mirovský, Strana zelených (vpravo) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Včera jsem rezignoval na post předsedy Zelených v Praze, neboť volební neúspěch je zřejmý,“ napsal na sociální síti Twitter předseda pražských Zelených a lídr kandidátky do zastupitelstva na magistrát.

‚Vyvodím osobní zodpovědnost.‘ Lomecký po neúspěchu ve volbách skončí v čele TOP 09 v Praze 1

Číst článek

„Zelení jdou ale dál, v mnoha městských částech Zelení uspěli skvěle a já se nyní budu věnovat plně své milované Praze 7 a rodině, které hodně dlužím,“ dodal.

Pražští Zelení dostali ve volbách na magistrát pouze 1,84 procenta hlasů, skončili desátí z 29 kandidujících uskupení a nezískali tak žádný mandát.

Při minulých komunálních volbách před čtyřmi lety získali v koalici s lidovci a Starosty a nezávislými 11,22 procenta. Trojkoalice SZ, KDU-ČSL a STAN tehdy skončila na třetím místě za ANO a TOP 09. Obsadila tak v zastupitelstvu hlavního města osm křesel a zastupitelem se stal i Mirovský.

V Praze 7 se stal Mirovský po volbách v roce 2014 místostarostou, když uspěl v řadách Koalice Pro 7, která získala čtyři mandáty. Koalice Pro 7 se dostala do vedení radnice Prahy 7 s vítězným hnutím Praha 7 sobě, které tehdy získalo 15 mandátů.

Letos Praha 7 sobě získala v 29členném zastupitelstvu 18 mandátů a společná kandidátka Zelených s Piráty tři mandáty. Po dvou mandátech dostaly ANO a koalice Spojené síly pro Prahu. Zástupci Prahy 7 sobě teď zvažují, že budou městské části vládnout sami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme