Kladno povede koalice ODS, SPD, ANO a Kladeňáků. Vyšachovali vítěznou partaj primátora Volfa

Vítězná strana Volba pro Kladno míří po komunálních volbách do opozice. Končí i dosavadní primátor Kladna Milan Volf. Jeho strana získala ve volbách víc než 34 procent hlasů, další úspěšné strany ale našly v Kladně programový průnik bez ní.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby 2018 | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Kladno povedou ODS, SPD, ANO a hnutí Kladeňáci. V neděli podepsali koaliční smlouvu. Vítězná Volba pro Kladno primátora Milana Volfa bude v opozici.

Primátorem má být dle koaliční dohody Dan Jiránek (ODS), který už město v minulosti vedl. Uvedl to Lukáš Hanes z kladenské ODS. Město v uplynulých čtyřech letech vedla koalice Volby pro Kladno, ANO a KSČM.

Stuchlík byl pro hnutí ANO hendikep, Krnáčovou lidé aspoň znali, prohlásil Zeman k volbám

Číst článek

„Můžu potvrdit, že vznikla programová dohoda o tom, že vznikne koalice. Zatím je pouze na programu, personální otázky jsme neřešili. Dohodli jsme se na principu, že ty posty budou obsazovány v pořadí podle počtu obdržených hlasů jednotlivých koaličních stran,“ řekl Radiožurnálu Dan Jiránek z ODS.

ODS by podle něj měla získat místo primátora, ostatní koaliční strany místa náměstků. „Prvního náměstka budou mít Kladeňáci, druhého ANO a třetího SPD. Obecně jsme se dohodli i na poměru v radě, ale ty ostatní personální otázky budeme ve svých stranách probírat jednotlivě,“ dodal.

Shodné body

Podle koaliční dohody se strany shodly například na klíčových investicích do chodníků, silnic, nových parkovacích míst, parků a sportovišť. Prioritou by také mělo být transparentní hospodaření města a městských firem či zavedení participativního rozpočtu. Strany se také shodnou na zrušení heren na území města.

Komunální volby v Kladně vyhrála Volba pro Kladno, získala 13 mandátů v zastupitelstvu, které má 33 členů. Druhá skončila ODS se sedmi mandáty, která byla dosud v opozici. Koalice Kladeňáci bude mít pět zastupitelů. Čtvrté ANO má v Kladně čtyři mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šestá je SPD se dvěma mandáty.

Anna Macků, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme