Souboj o Senát na Praze 2. Marek Hilšer se v duelu na Radiožurnálu postavil Liboru Michálkovi

Souboj o Senát svedou na Praze 2 Libor Michálek, dosavadní senátor kandidující za Piráty, a Marek Hilšer kandidující za občanskou iniciativu Marek Hilšer do Senátu. První kolo senátních voleb vyhrál Hilšer, ve druhém ale kandidáti začínají od nuly. Oba se v pondělí potkali ve vysílání Radiožurnálu. Podruhé půjdou voliči hlasovat v pátek 12. a sobotu 13. října.

Senátní duel Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libor Michálek, který byl vyhodnocen různými organizacemi jako nejaktivnější senátor, by se rád věnoval nadále oblasti protikorupční legislativy. „Myslím, že mám dostatečnou kompetenci,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátní duel s Markem Hilšerem (hnutí Marek Hilšer do Senátu) a Liborem Michálkem (nestraník za Piráty)

Podobná tematika je důležitá i pro Marka Hilšera, který pochází ze zdravotnického prostředí. To je podle jeho vlastních slov tikající bombou. „Téma bych chtěl velice důrazně otvírat,“ říká s tím, že další výzvou je pro něj reforma školství.

Ačkoliv Michálek i Hilšer mají na mnoho věcí shodné nebo podobné názory, přesto se najdou i témata, která je rozdělují. Hilšer jmenuje například pohled na premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše.

„Myslím, že pan Michálek měl v některých svých článcích poměrně nejasný nebo smířlivý postoj k Andreji Babišovi. Také se nevyjádřil jasně v prezidentské volbě,“ upozorňuje.

Michálek ale argumentuje tím, že jeho vztah k Babišovi je stejný jako ke všem ostatním politikům. Pokud podle něj člověk přichází s nějakým pozitivním návrhem, je prý na místě ho podpořit. Připomíná také, že Senát podpořil 70 procent vládních návrhů, které přišly z Poslanecké sněmovny.

Hilšer zase nazírá na Babiše jako na člověka, který je v obrovském střetu zájmů. Má podle něj monopol v některých průmyslových oblastech, médiích a také obrovský mocenský monopol.

„To je něco, co nemůže fungovat, ať pan Babiš předkládá sebelepší návrhy,“ zdůrazňuje Hilšer .

Klíčové poselství ale podle Michálka je to, že vláda nemůže mít v Senátu většinu a nemůže prosadit něco, co by bylo v zásadním rozporu s názory lidí ať už z KDU-ČSL, ODS nebo TOP 09.

Senátní duely přehledně:

Radiožurnál i Český rozhlas Plus nabídnou v týdnu od 8. do 12. října senátní duely kandidátů, kteří postoupili do druhého kola. Na Plusu duel uslyšíte v 9:30 v čase Pro a proti, na Radiožurnálu v 17:00 v čase Dvaceti minut Radiožurnálu.

  • 8. 10. 9:30 Plus - Praha 8, Lukáš Wagenknecht (nestraník za Piráty) a Pavel Dungl (kandidát TOP 09 a STAN)
  • 8: 10. 17:00 Radiožurnál - Praha 2, Marek Hilšer (MHS) a Libor Michálek (nestraník za Piráty)

 

  • 9. 10. 9:30 Plus - Mladá Boleslav, Jiří Müller (ANO) a Raduan Nwelati (ODS)
  • 9. 10. 17:00 Radiožurnál - Praha 12, Pavel Fischer (nestraník za NK) a Eva Tylová (nestraník za Piráty)

 

  • 10. 10. 9:30 Plus - Chrudim, Jan Tecl (ODS, STAN a STO) a Daniel Herman (KDU-ČSL)
  • 10. 10. 17:00 Radiožurnál - Náchod, Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Martin Červíček (ODS)

 

  • 11. 10. 9:30 Plus - Třebíč, Hana Žáková (nestraník za STAN) a Miroslav Michálek (nestraník za ANO)
  • 11. 10. 17:00 Radiožurnál - Ostrava, Leopold Sulovský (Ostravak) a Ivo Gondek (nestraník za ANO)

 

  • 12. 10. 9:30 Plus - Prostějov, Božena Sekaniková (ČSSD) a Jitka Chalánková (nestraník za NK)

Jan Pokorný, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme