Pavel uspěl v domovském Černoučku a na chalupě. Babiše zvítězil v Olbramovicích, kde sídlí Čapí hnízdo

Nově zvolený prezident Petr Pavel zvítězil ve druhém kole volby hlavy státu jak v Černoučku na Litoměřicku, kde bydlí, tak i v České Čermné na Náchodsku, kam jezdí na chalupu. Jeho protikandidát Andrej Babiš doma v Průhonicích u Prahy prohrál. Vyhrál naopak v Olbramovicích, kde sídlí farma Čapí hnízdo z holdingu Agrofert, který dříve vlastnil.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finalisté druhého kola prezidentských voleb Petr Pavel a Andrej Babiš se setkali v debatě na CNN Prima News

V Lánech na Kladensku, kde je letní sídlo hlavy státu a kde často pobývá nynější prezident Miloš Zeman, získal Pavel 67 procent hlasů | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V Babišově bydlišti Průhonicích v těsném sousedství hlavního města získal získal Pavel 71,6 procenta hlasů. Ve svém bydlišti v Černoučku získal Pavel 91 procent hlasů, zatímco Babiš jen devět.

Babiš naproti tomu uspěl v Olbramovicích, kde získal 50,66 procenta, zatímco druhý Pavel získal 49,34 procenta. Babiš vyhrál také v Plané na Tachovsku, kde se narodil Petr Pavel.

Získal tam 59,1 procenta. Naproti tomu v Babišově rodišti, v Bratislavě, dali podle informací českého velvyslanectví voliči přednost naopak Pavlovi. Nový prezident České republiky tam získal 637 z 720 platných hlasů.

V Lánech na Kladensku, kde je letní sídlo hlavy státu a kde často pobývá nynější prezident Miloš Zeman, získal Pavel 67 procent hlasů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme