Volby do Senátu v Jičíně: Tomáš Czernin (TOP 09) vs. Jaromír Dědeček (ANO)

Poslechněte si rozhovor s kandidátkou, která postoupila do 2. kola senátních voleb v obvodu 37 v Jičíně. Tomáš Czernin (TOP 09) obdržel od voličů v 1. kole 28,99 % hlasů a Jaromír Dědeček (ANO) 26,17 % hlasů.

Jičín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Czernin (TOP 09) vs. Jaromír Dědeček (ANO)

Tomáš Czernin (TOP 09) vs. Jaromír Dědeček (ANO) | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Ve druhém kole senátních voleb mají voliči na výběr už jen ze dvou nejúspěšnějších kandidátů. I tady platí, že volit může každý svéprávný občan České republiky, kterému je alespoň druhý den voleb 18 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jičín: Tomáš Czernin (TOP 09) vs. Jaromír Dědeček (ANO)

Druhé kolo je ve stejné volební místnosti jako první. Kam přesně jít hlasovat, se dozvíte také na úřední desce obecního úřadu i na jeho webu. Co si s sebou musíte vzít, popisuje v informačním videu ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Hlasovací lístky už vám do schránky nepřijdou. Dostanete je přímo ve volební místnosti u komise. Za plentu musíte jít hlasovat sami. Existuje ale výjimka, a to v případě, že máte zdravotní potíže nebo nemůžete číst a psát. Pak vám s hlasováním může pomoct jiný volič.

Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme