Volby zcela ovládne hnutí ANO, bez poslanců budou Zelení i TOP 09, naznačují odhady agentury Median

Vítězem letošních voleb se – alespoň podle odhadů Medianu – stane hnutí ANO. Získalo podle agentury přes 29 procent. S odstupem následuje ODS, Piráti a SPD, které se pohybují kolem desetiprocentní hranice. Do sněmovny se podle prognózy naopak nedostanou Zelení a TOP 09. Agentura už vydala konečný odhad.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 16:44 21. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš | Zdroj: ČTK

Volební komisaři sčítají hlasy z volebních okrsků už přes dvě hodiny. Sečtena je téměř většina hlasů.

Server iROZHLAS.cz má k dispozici konečný odhad agentury Median:

Odhady agentury nejsou zcela přesné. Oproti finálním výsledkům se mohou průběžné výsledky lišit až o tři procentní body.

Výsledky voleb pro vás sledujeme živě na iROZHLAS.cz. Vedle online reportáže jsme pro vás připravili také speciální aplikace, které vám ukážou dle sečtených výsledků aktuální složení sněmovny a sestaví možné povolební koalice.

Předvolební průzkum

Podle říjnového modelu agentury Median mělo rovněž vyhrát hnutí ANO, a to se ziskem 25 procent hlasů. Druhou ČSSD mělo podle předvolebního průzkumu volit 12,5 procenta hlasujících.

Pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny mělo podle Medianu překonat celkem osm stran včetně Pirátů nebo hnutí Svoboda a přímá demokracie. Naopak STAN ani Zelení by podle předvolebního modelu žádné sněmovní křeslo nezískali.

kno, vhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme