Výsledek voleb překvapil i čtenáře. Kdo se ve volební tipovačce trefil nejpřesněji?

Server iROZHLAS.cz vyhlásil tipovací soutěž, v níž mohli čtenáři sami odhadnout výsledek voleb. Z 1621 odpovědi se nejpřesněji trefila desítka čtenářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby 2017 podle čtenářů iROZHLAS.cz.

Volby 2017 podle čtenářů iROZHLAS.cz. | Foto: Michal Zlatkovský | Zdroj: iROZHLAS.cz

Správný počet stran a tip na jejich volební výsledek při volbách do sněmovny strefilo jen 17 procent hlasujících - a z nich jen deset čtenářů odhladlo umístnění pěti z devíti úspěšných stran. Přesnější nebyl nikdo. Vítěznou desítku pak seřadila přesnost odhadu výsledku vítězné strany, tedy ANO.

Výsledky voleb byly oproti průzkumům překvapivé - a čtenáři se nejčastěji drželi právě jich. Nejčastěji tipovali, že v Poslanecké sněmovně zasedne osm stran, přičemž chyběli nejmenší, ve výsledku úspěšní Starostové a nezávislí.

V souladu s průzkumy také přisuzovali hnutí ANO pouhých 24 procent oproti výsledným téměř třiceti, ČSSD pak přisuzovali téměř dvojnásobný výsledek.

Vítězem tipovací soutěže se stala Vlasta Škodová, která se od výsledku hnutí ANO odchýlila o 1,94 procenta. Odnáší si digitální radio a slevový voucher v hodnotě 200 Kč do Radiotéky na nákup audioknihy. I dalším výhercům připadají rozhlasové ceny.

Pořadí výherců:
1. Vlasta Škodová
2. Jaroslav Zahrádka
3. Matěj Škrabánek
4. Jiřina Hynková
5. Hana Nejedlá
6. Marcel Glasa
7. Václav Vislous
8. Zdeno Sekerák
9. Jana Šimková 
10. Jan Tesař

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme