Zasedání Pirátů. Třetí nejsilnější strana bude v neděli vybírat místopředsedu sněmovny

Pirátská strana bude na sobotním zasedání republikového výboru hovořit mimo jiné i o sněmovně. Předseda strany Ivan Bartoš ale upozornil, že o místopředsedovi a vyjádření podpory některému z kandidátů na předsedu sněmovny bude jednat až v neděli.

Praha (Aktualizováno: 9:34 28. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany před Sněmovnou.

Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany před Sněmovnou. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Republikový výbor podle Bartoše bude řešit především interní odborné záležitosti, „upřesňovat předpisy přijaté celostátním fórem, připravovat podklady pro celostátní fórum“.

„Otázky týkající se povolebního vyjednávání a zejména různých nominací Pirátů na místopředsedu sněmovny, výbory a komise nebo hlasování o podpoře toho či onoho kandidáta (ANO, ODS) na předsedu sněmovny, proběhne zítra na klubu, nikoliv dnes na RV Pirátů. Z obou jednání bude, samozřejmě jako vždy veřejný zápis,“ uvedl na svém facebooku Bartoš.

Ve volbě mezi Vondráčkem a Fialou zatím ostatní strany většinou vyčkávají. ANO svůj nárok na funkci šéfa sněmovny opírá o to, že volby jasně vyhrálo, podle Fialy by však měl post připadnout jemu jako zástupci druhé nejsilnější strany. Fiala řekl, že by to zaručilo kontrolu a to, že bude Parlament plnit všechny svoje role.

Piráti svůj požadavek na obsazení funkce místopředsedy sněmovny oznámili vítěznému hnutí ANO na středeční schůzce zástupců obou stran.

Stojí i o předsedu výboru pro bezpečnost. Do sněmovny se dostali poprvé, hlasy voličů jim zajistily 22 poslaneckých mandátů.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme