Zástupci ANO a KSČM se potkali. 'Bylo to jen úvodní setkání,' říká Filip

Předseda KSČM Vojtěch Filip se v neděli ráno sešel se zástupci hnutí ANO v Průhonicích. Schůzka se točila především kolem uspořádání nové sněmovny a priorit stran, řekl Filip. Na stejné místo odpoledne zamíří i představitelé Starostů a nezávislých, tématem má být pouze uspořádání nové sněmovny, koaliční jednání s ANO nejmenší sněmovní strana vylučuje. Na nedělní večer je domluvená také schůzka se sociálními demokraty.

Praha (Aktualizováno: 12:28 22. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Filip, předseda Komunistické strany Čech a Moravy | Foto: Luboš Vedral | Zdroj: Český rozhlas

Schůzka se točila především kolem uspořádání nové sněmovny a priorit stran, řekl novinářům po jednání předseda KSČM Vojtěch Filip. Odpoledne zamíří do Průhonic i představitelé Starostů a nezávislých a večer sociálních demokratů.

„Nečekejte, že z těch schůzek bude něco zásadního. My chceme jednat s každým, kdo s námi bude chtít jednat, uvidíme, jak se to bude postupně vyvíjet,“ řekl novinářům Babiš.

Volby do Parlamentu 2017

Číst článek

Další schůzky očekává Filip až po úterku po ustavení poslaneckých klubů a Babišových jednáních s dalšími subjekty. Babiš v sobotu řekl, že textovou zprávou gratuloval všem lídrům stran, které se dostaly do sněmovny, a vyzval je k neformálním jednáním o uspořádání dolní komory.

Termín a místo jednání s Babišem teprve ladí další partneři z končící koalice lidovci, podle předsedy Pavla Bělobrádka se patrně odehraje v pondělí. Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek v sobotu uvedl, že primárně by se hnutí mělo bavit o další spolupráci s dosavadními koaličními partnery.

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek řekl, že Babišovu textovou zprávu dostal. "Já říkal, že se termínu přizpůsobím, ale že nemusíme pospíchat, protože naše pozice jsou neměnné. Teď slyším, že se schůzky už konají v Průhonicích. Tam nepojedu v žádném případě, jsem ochoten se sejít v Poslanecké sněmovně, ne v Průhonicích," uvedl Kalousek, který dlouhodobě vylučuje spolupráci s ANO.

Představitelé ODS podle mluvčí strany Jany Havelkové v neděli jednání s ANO nechystají. Piráti mají na odpoledne dle svojí strategie naplánovanou schůzku, kde by měl vzniknout vyjednávací tým a domluvit se strategie pro další jednání, poté uspořádají tiskovou konferenci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme