Tatéři vydraží potetované pomeranče. Výtěžek pomůže nemocným dětem

Trpí nevyléčitelnou nemocí a pomohla by jim třeba rekonstrukce vlastního pokoje. Čtyřem nemocným dětem z Centra provázení se rozhodli pomoct tatéři. V Praze podeváté zorganizovali Pohádkový pomeranč. Během sobotního večera vydraží třináct citrusů s vytetovanými postavičkami. A výtěžek z aukce pomůže právě nemocným dětem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohádkové citróny z minulého ročníku | Foto: Press kit

Samotné tetování na ovoce je přitom skoro stejné, jako u člověka. „Princip je stejný, barvy jsou stejné, dokonce i vazelína se používá, aby to vyplnilo póry v pomerančové kůře, aby po otření přebytečné barvy to nešpinilo okolí,“ popisuje tatér a organizátor Pohádkového pomeranče Lukáš Poláček. Během večera vydraží pomeranče pokreslené českými pohádkovými postavičkami.

„Vhledem k tomu, že jsme rozhodli podporovat české děti, které žijí v Čechách, mají české rodiče, starají se o ně čeští doktoři a sestry. Hlavní cíl je tetovat české pohádkové postavy, nejlépe z večerníčka,“ říká.

Na pomeranče kreslí třeba Rákosníčka, Makovou panenku, nebo hrdiny z Čtyřlístku. Tatéři aukcí každý rok pomáhají jiné neziskové organizaci. Letos volba padla na Centrum Provázení.

„Centrum Provázení podporuje rodiny dětí, kterým bylo diagnostikováno nějaké závažné onemocnění. Ať už se jedná o vzácnou nemoc nebo o zdravotní postižení,“ vysvětluje Petra Tomalová z Centra Provázení. Během celého večera se budou vybírat peníze na čtyři konkrétní nemocné děti.

Pohádkové pomeranče 2009

Jedním z nich je i Aida, která ze dne na den přestala vidět. Tatéři chtějí Aidě zaplatit konzultace s odborníky, kteří jí pomůžou rozvíjet vjemy. Vybrané peníze dál půjdou třeba na rekonstrukci pokoje nebo opravu koupelny.

Během celého večera se vydraží celkem 13 pomerančů. A organizátor Lukáš Poláček upozorňuje, že citrus si návštěvníci můžou odnést i když se nezapojí do dražby. Stačí koupit potetovaný citron. „Je to jenom malá věc, kterou si lidi budou moc odnést za 500 korun. Je na tom napsáno Pohádkový pomeranč 2016.“
A pokud se citrusy správně usuší, kresby na nich podle Poláčka zůstanou i několik let. Celý benefiční večer začíná v pražském Rock Café v pět odpoledne. Aukce je naplánovaná od desíti večer.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru