Autor

Zdeněk Novák

Věk: ročník 1980 

Proč jste si vybral práci právě v rozhlase? Od dětství fascinace rozhlasovým vysíláním. Odkojen Hvězdou, Interprogramem Radia Prag, Dominem, Rádiem na polštář, později Prahou a Radiožurnálem. Při studiích v Hradci Králové návštěva konkurzu na moderátora ČRo HK. Výsledek kladný. 

Dosavadní kariéra: Od roku 2001 redaktor ČRo HK. Později moderátor a editor tamtéž. Do toho trochu technik a režisér. Souběžně zprávař a moderátor na Dvojce Českého rozhlasu. Při tom chvílemi moderátor Rádia Junior.
Od roku 2014 návrat do rodných a milovaných Pardubic jako vedoucí Programu naší regionální stanice.

Zájmy a záliby: cestování, technika a moderní technologie, média, Berlín, sladká jídla, rozhlas, politika, spánek.

RSS autora

Články autora

|Dagmar Cestrová, Eva Malá, Michaela Vydrová, Marína Dvořáková, Lukáš Milota, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Sněžení komplikuje dopravu. Silničáři varují před namrzáním vlhkých míst

I dnes je třeba se vydávat na cestu s větší obezřetností. Dopravu na mnoha místech Česka komplikuje sněžení. Mnohde jsou silnice sice upravené, ale mokré a právě zde hrozí zvýšené riziko námrazy. Konec snažení a projasňování oblohy nastává zatím pomalu.

|Igor Maňour, Martina Mašková, Václav Sochor, mka, Zdeněk Novák |Zprávy ze světa

Egyptský prezident souhlasil s částečným omezením pravomocí, lidé se dál bouří

Egyptský prezident Muhammad Mursí souhlasil s omezením rozsahu sporného výnosu, kterým si rozšířil pravomoci na úkor justice. Dekrety se prý omezí jen na „nejvyšší“ záležitosti. Prezident tak přijal kompromisní návrh nejvyšší soudní rady na řešení současné politické krize v zemi.

|Jiří Hošek, mta, Zdeněk Novák |Zprávy ze světa

Střety mezi Hamásem a Izraelem pokračují, ke Gaze míří izraelské jednotky

Ozbrojený konflikt Izraele s radikály z palestinského pásma Gazy pokračoval i dnes brzy ráno. Podle televizní stanice CNN se v pásmu Gazy ozývaly výbuchy. Radikální Palestinci v noci na dnešek odpalovali další rakety na Izrael, nikdo ale zřejmě nebyl zraněn. K palestinské enklávě se začaly přesouvat izraelské pozemní síly včetně tanků.