Autor

Zdeněk Novák

Věk: ročník 1980 

Proč jste si vybral práci právě v rozhlase? Od dětství fascinace rozhlasovým vysíláním. Odkojen Hvězdou, Interprogramem Radia Prag, Dominem, Rádiem na polštář, později Prahou a Radiožurnálem. Při studiích v Hradci Králové návštěva konkurzu na moderátora ČRo HK. Výsledek kladný. 

Dosavadní kariéra: Od roku 2001 redaktor ČRo HK. Později moderátor a editor tamtéž. Do toho trochu technik a režisér. Souběžně zprávař a moderátor na Dvojce Českého rozhlasu. Při tom chvílemi moderátor Rádia Junior.
Od roku 2014 návrat do rodných a milovaných Pardubic jako vedoucí Programu naší regionální stanice.

Zájmy a záliby: cestování, technika a moderní technologie, média, Berlín, sladká jídla, rozhlas, politika, spánek.

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

|Dagmar Cestrová, Eva Malá, Michaela Vydrová, Marína Dvořáková, Lukáš Milota, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Sněžení komplikuje dopravu. Silničáři varují před namrzáním vlhkých míst

I dnes je třeba se vydávat na cestu s větší obezřetností. Dopravu na mnoha místech Česka komplikuje sněžení. Mnohde jsou silnice sice upravené, ale mokré a právě zde hrozí zvýšené riziko námrazy. Konec snažení a projasňování oblohy nastává zatím pomalu.

|Kristina Winklerová, Zdeněk Novák |Historie

Vyhlazení Ležáků přežily jen dvě děti. Skončily na převýchově v Říši

Přesně před 70 lety vymazali nacisté z mapy východočeské Ležáky. Dospělé obyvatele obce zastřelili a děti poslali na převýchovu. Později ale i ty skončily v plynových komorách – až na dvě děvčátka z místního mlýna, sestry Jarmilu a Marii Šťulíkovy. Paní Jarmila se dnes jmenuje Doležalová a žije ve Včelákově, který leží jen pár kilometrů od Ležáků.

|Eva Hůlková, Jan Pokorný, Kristina Winklerová, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Havel vedl národ ke smíření, svobodě i dobru, vzpomínají duchovní

Úmrtí bývalého českého a československého prezidenta Václava Havla dnes ráno ve věku 75 let zasáhlo také představitele a členy církví. Pražský arcibiskup a primas český Dominik Duka zdůraznil, že se loučí nejen se státníkem, ale především s přítelem. Seznámili se spolu totiž na začátku 80. let ve věznici na Borech.

|Martin Hromádka, Martin Pařízek, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Bytový dům v Hradci, který poškodil výbuch plynu, bude možné opravit

Bytový dům v centru Hradce Králové, kterým v neděli ráno otřásl silný výbuch, nečeká demolice. Exploze zásadním způsobem podle statika nenarušila obvodové zdivo a nehrozí zřícení dalších částí domu. Policisté škodu vyčíslili na pět milionů korun. Odpoledne by se do poškozeného domu mohli pro své osobní věci dostat první nájemníci.

|Jana Zemanová, Katka Brezovská, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Výbuch plynu v Hradci Králové má na svědomí jeden život a šest zraněných

Patrně unikající plyn zavinil neštěstí v Hradci Králové. Ráno před osmou hodinou došlo v samém centru krajského města k explozi, která zničila dvě podlaží pětipatrového činžovního domu. Následky jsou tragické - třiatřicetiletá žena v troskách svého bytu zahynula, dalších šest osob včetně tří dětí bylo zraněno. Na místě zasahovaly desítky záchranářů. Hasiči, kteří nyní odklízejí trosky, museli dům stabilizovat, aby nedošlo k dalšímu zřícení.

|Jitka Hanžlová, Vilém Janouš, Monika Červená, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Česko zasáhla silná vichřice

Varování meteorologů se vyplnila - střední Evropu zasáhl silný vítr. Na některých místech už v nárazech dosáhl rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu. Na vrchu Fichtelberg na německé straně Krušných hor měl dokonce přes 151 kilometrů za hodinu - což je síla orkánu. Stále silnější vítr už omezil také letový provoz. České aerolinie musely zrušit dva lety do Londýna a Amsterodamu. Meteorologové varují i před zvedáním hladin řek.

|Marie Matúšů, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Východní Čechy a Prahu propojil nový úsek dálnice D11

Východní Čechy se dočkaly dálnice. Prahu a východní Čechy po dlouhých letech propojil nově postavený dvaačtyřicetikilometrový úsek z Poděbrad na předměstí Hradce Králové. Cesta mezi oběma městy se tím zkrátí zhruba na hodinu. První řidiči se po nové dálnici projedou zítra. Úlevu to přinese hlavně obyvatelům Chlumce nad Cidlinou, který dosud zatěžovala tranzitní doprava. Naopak s nárůstem počtu aut se bude muset potýkat Hradec Králové, kterému chybí silniční obchvat.