Princ Harry o smrti matky: Byl jsem blízko naprostému zhroucení

Britský princ Harry porušil tradici královské rodiny nemluvit na veřejnosti o duševních zdravotních potížích. V rozhovoru zveřejněném v pondělí listem The Daily Telegraph přiznal, že měl po smrti své matky princezny Diany vážné emocionální problémy.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Harry se rozhovořil o svých duševních problémech souvisejících se ztrátou matky.

Princ Harry se rozhovořil o svých duševních problémech souvisejících se ztrátou matky. | Zdroj: Reuters

Harry, kterému je 32 let, uvedl, že poté, co jeho matka v roce 1997 zahynula při dopravní nehodě, se vícekrát duševně téměř zhroutil. Popsal přitom bolestné období, kdy si odmítal připustit pocit velké ztráty, kterou utrpěl. Úleva přišla až poté, co vyhledal odbornou pomoc.

Princ vylíčil, že na dlouho „uzavřel všechny své emoce". „Byl jsem v mnoha případech blízko naprostému zhroucení," přiznal.

„Mým způsobem, jak se s tím vyrovnat, bylo strkání hlavy do písku. Odmítal jsem na matku jenom pomyslit, protože jak by mi to pomohlo," popsal svá léta teenagera a později dvacátníka. Šlo o období, kdy prošel úspěšnou kariérou v armádě, ale kdy také média palcovými titulky informovala o jeho nerozvážných činech.

Diana zahynula před dvaceti lety v poslední srpnový den, krátce před Harryho třináctými narozeninami. Jeho staršímu bratrovi Williamovi, který je druhým následníkem trůnu po otci princi Charlesovi, tehdy bylo 15 let.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme