Archeologové objevili hrobku čínského císaře

Čína si zřejmě připsala další významný archeologický objev. Archeologové patrně našli v provincii Che-nan hrob čínského vládce ze třetího století našeho letopočtu. Byl jím císař a generál Cchao Cchao, který vstoupil do dějin jako mstivý, bezohledný, zároveň ale velmi obratný politik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zeď čínského hřbitova | Foto: Robert Mikoláš

Jestliže mluvíme o císaři, musíme dodat, že jím byl Cchao Cchao prohlášen až po své smrti. Za svého života byl označován za krále. Mimo jiné byl významným a dobrým básníkem. Zachovalo se dvacet jeho básní, které se čínští školáci dodnes učí.

Na hrob se přišlo díky zlodějům. Před rokem se na černém trhu objevily kamenné destičky. Policie pátrala po jejich původu a tak se objevily informace, vedoucí k objevu hrobky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O objevu hrobky čínského císaře mluvil na Rádiu Česko zahraničněpolitický komentátor Českého rozhlasu Milan Slezák.

V hrobu bylo nalezena kostra zhruba šedesátiletého muže a ještě ostatky dvou žen. Jedná se pravděpodobně o oficiální císařovnu, druhá ženská kostra pravděpodobně patří služebné či druhé ženě.

Milan Slezák, Rádio Česko, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme