Celý tým si od sebe odpočine, těší se Samková. Během volna na ni čeká kůň i zkoušky

Předolympijská zimní sezóna přinesla pro Českou republiku další výrazný úspěch. Šampionka z Her v Soči Eva Samková vybojovala svůj první křišťálový glóbus za celkové vítězství ve Světovém poháru. V dramatickém finálovém závodě ve švýcarském Veysonnaz jí k tomu stačilo druhé místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková  se svým kanadským servismanem Jeanem Philippem Trottierem

Eva Samková se svým kanadským servismanem Jeanem Philippem Trottierem | Zdroj: ČTK

„Je to nádhera. Minulý rok jsem byla strašně blízko a mám doma stříbrnou medaili, ale ten glóbus je víc. Člověk je vidí u lyžařů, teď vyhrály Esterka i Gabča. Je to další trofej, která je opravdu ceněná,“ rozplývala se Eva Samková nad křišťálovým glóbem

Vzpomněla i na biatlonistku Gabrielu Koukalovou a snowboardistku Ester Ledeckou, které se z tradiční trofeje za stabilně vysokou výkonnost radovaly během posledních 14 dnů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Samková zakončila sezonu ziskem křišťálového glóbu a těší se na volno

Těsně po dojezdu své závěrečné soutěžní jízdy v sezoně byla Eva Samková plná energie, ale po náročných měsících už se těší na odpočinek.

„Říkala jsem si, že mě to tu baví, ale těším se, až přijedu domů a budu mít klid. Mám naplánovanou pohodu a celý tým se těší i na to, až si sami od sebe odpočineme,“ plánuje.

„Duben mám volný. Budu víc chodit na fyzioterapii. Budu jezdit na kole, na koních a začnou dětské jezdecké dny, takže bych pomáhala tam,“ plánuje Eva Samková návštěvy jezdeckého klubu v Zárybech u Brandýsa nad Labem, kde je právě přes zimu, ustájen její kůň Pepin, kterého dostala po vítězství na olympijských hrách v Soči.

Hodně času chce kromě svých zálib věnovat i fyzioterapii kvůli problémům s rameny. „Víme, že Evka má určitě zdravotní hendikepy. Po minulé sezoně byla na operaci a 3 měsíce se nemohla hýbat. To letos nemá, sezonu končí zdravá a víme, že příští sezona bude lepší,“ věří směrem k olympijské sezóně optimisticky naladěný trenér českého snowboardkrosového týmu Marek Jelínek.

Kvůli vrcholu příštího roku v Jižní Koreji vynechá Eva Samková i delší, fyzicky náročnější cestování a tak tak si nezopakuje loňské putování norskou přírodou a většinu času před intenzivní přípravou na sněhu bude trávit v Čechách.

Jako studentku druhého ročníku Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy jí navíc čekají zápočty a zkoušky ve škole. „Musím dodělat plavání, takže v dubnu budu každý den plavat, abych to mohla dát, protože jinak zemřu,“ říká poměrně přísným limitům na FTVS Eva Samková.

V srpnu ji čeká premiérová cesta do Argentiny. Tam se bude s celým týmem připravovat na to, aby se v polovině února pokusila v Pchjongčchangu obhájit olympijské zlato ve snowboardcrossu.

Jakub Marek, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme