České biatlonistky v úvodním individuálním závodě SP trápil vítr. Vítková přesto skončila devátá

Německá biatlonistka Laura Dahlmeierová se stala vítězkou úvodního individuálního závodu letošní sezony Světového poháru, když v Östersundu ovládla vytrvalostní závod na 15 kilometrů. Z českých reprezentantek se ve složitých podmínkách nejlépe vedlo Veronice Vítkové, která skončila na devátém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková na trati ve švédském Östersundu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Předpověď před vytrvalostním závodem ve švédském Östersundu hovořila o silném větru a tyto prognózy se nakonec naplnily.

S podmínkami na střelnici si nejlépe poradila Jurkevičová, která jako jediná neminula ani jeden terč. K vítězství to však Bělorusce nestačilo, protože Němka Dahlmeierová byla i se dvěma trestnými minutami rychlejší a zvítězila. Mezi ně se poté ještě vklínila Francouzka Bescondová.

České reprezentantky se s větrem na střelnici vypořádávaly jen velmi složitě – obhájkyně vítězství ve Světovém poháru Gabriela Koukalová minula celkem sedmkrát, takže jí ani druhý nejrychlejší běh nepomohl k lepší než 17. pozici.

Östersund ve mně probudil touhu se prát, říká Koukalová. Podle Rybáře může obhájit křišťálový glóbus

Číst článek

„Na střelnici jsem měla špatnou bilanci. Můžu slíbit jediné – budu se to snažit zlepšit. Nevím, kam se podělala koncentrace a vyvážená střelba z minulého roku, ale věřím, že ještě nejsem rozzávoděná,“ řekla v cíli Gabriela Koukalová.

Nejlepší výsledek tak pro českou reprezentaci vyjela Veronika Vítková, která sice na úvod třikrát zaváhala, ale posléze se netrefila z 15 pokusů pouze dvakrát, což jí nakonec stačilo na devátou příčku.

O jednu chybu méně udělala na střelnici Eva Puskarčíková, když jí nevyšla pouze třetí položka. Česká biatlonistka závod nakonec dokončila na 15. místě.

Zbylé české reprezentantky, Lucie Charvátová a Jessica Jislová, na body nedosáhly.

Závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Ženy - vytrvalostní závod (15 km):
1. Dahlmeierová (Něm.) 46:14,0 (2 trest. minuty), 2. Bescondová (Fr.) -15,8 (1), 3. Jurkevičová (Běl.) -1:17,3 (0), 4. Preussová (Něm.) -1:37,9 (3), 5. Braisazová (Fr.) -1:52,4 (4), 6. Glazyrinová (Rus.) -2:42,3 (2), 7. Hauserová (Rak.) -3:04,9 (3), 8. Öbergová (Švéd.) -3:14,6 (4), 9. Vítková (ČR) -3:23,3 (5), 10. Hinzová (Něm.) -3:32,0 (3), ...15. Puskarčíková -4:12,8 (4), 17. Koukalová -4:21,1 (7), 41. Charvátová -6:20,3 (8), 52. Jislová (všechny ČR) -7:28,4 (5).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme