Do Ruska příště nepojedu a šéf biatlonu je herec. Koukalová dál bojuje proti dopingu

Na závěrečné exhibici v jabloneckých Břízkách Gabriela Koukalová suverénně ovládla supersprint. Pak dlouho rozdávala úsměvy a dokonce i některé své medaile. Ani ve slavnostní a uvolněné atmosféře ale nezapomněla na problém současného biatlonu, podle ní nedostatečný boj s dopingem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Musím říci, že jestli bude v Ťumeni příští rok Světový pohár, tak tam rozhodně ani nepojedu,“ řekla v rozhovoru pro server iSport.cz Gabriela Koukalová.

Plánovaným bojkotem jedné ze zastávek prestižního biatlonového seriálu chce bojovat ve svém tažení proti dopingu. Mezinárodní olympijský výbor sice doporučil nepřidělovat Rusku v návaznosti na dopingový skandál odkrytý McLarenovou zprávou velké akce, Světový pohár byl Rusku přesto přidělen.

Fyzickou bolest střídá další trápení, biatlonisty po sezoně čeká škola a zkoušky

Číst článek

„Šéf Mezinárodní biatlonové unie Besseberg to vůbec neber vážně. To se ho vůbec netýká. A není to jen tohle. Tvrdí, že vedení IBU by rádo dělalo něco s dopingovou situací, ale že nemají podporu atletů,“ pokračovala druhá žena letošního pořadí.

Sama přitom podpořila návrh postihů, které navrhl pro dopingové hříšníky Michal Šlesingr. Přidali se i fenomén současného biatlonu Martin Fourcade či mistr světa Lowell Bailey.

Svůj postoj k liknavosti vedení biatlonu vyjádřila jasně už na poslední zastávce letošní sezony v Oslu, kdy při přebírání malého křišťálového glóbu Andersi Bessebergovi odmítla podat ruku. Ze strany ostatních biatlonistů se pak prý setkala se samými pozitivními reakcemi.

Dán v čele biatlonu ale rozhodně potěšený nebyl a následně vedl s českou hvězdou dlouhou debatu. „Říkala jsem mu, že se mi zdá, že se k řešení dopingu staví nedostatečně."

„Je to asi jeden z nejlepších herců, které jsem kdy v životě potkala. Samozřejmě má naučené, co má říkat, a pořád opakuje vesměs stejné věty. Myslí si, že se k tomu staví dostatečně. Nevím, jestli nemá sebereflexi, nevím, jak si to mám vysvětlovat,“ říká Gabriela Koukalová.

VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme