Dvě české vlajky v Östersundu. Fanynky přivezly biatlonistům perníčky

Čeští biatlonoví fanoušci si v téhle sezóně můžou libovat: Kromě tradičních nedalekých štací v Oberhofu, Ruhpoldingu nebo Hochfilzenu mají šanci v této sezóně vidět špičkové závodníky i v Novém Městě na Moravě. Do Östersundu se ale vydaly jen dvě mladé Češky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina a Adéla, jediné dvě české fanynky v Östersundu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Největší podporu mají v Östersundu pochopitelně švédští biatlonisté. Dorazili také příznivci Německa, Rakouska, Ruska, Běloruska, Japonska… A dvě Češky.

„Sešly jsme se tu vloni. Pracovala jsem na severu v Umee a s partou jsme se rozhodli, že pojedeme sem. Jedna skupina potkala druhou skupinu a my dvě jsme zbytek těch dvou skupin. Po roce jsme rozhodly, že pojedeme znova. Přemlouvaly jsme se, jestli jo, nebo ne. Pak jsme se přemluvily a jsme tady,“ vysvětluje blondýnka Adéla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za českými vlajkami na tribuně v Östersundu se vydal reportér ČRo Jan Suchan

Druhou českou vlajku drží brunetka Martina, která se živí ochranou přírody a k tomu je vášnivou orientační běžkyní. „Stadion je tu krásný a je to rodinné. Není to masová akce jako třeba v Novém Městě,“ porovnává.

Na biatlonových akcích se rády seznamují s dalšími fanoušky i samotnými sportovci. Letos se už stihly vyfotit s Martinem Fourcadem nebo Simonem Ederem a po závodě popovídat s několika českými reprezentanty včetně Michala Krčmáře.

„Určitě nás to mile překvapilo. Z Česka to sem není kousek,“ uznává Michal Krčmář. Všem členům českého týmu, nejen závodníkům, pak Adéla s Martinou přivezly sladký mikulášský dárek - perníčky.

„Hned, jak jsem je dostala, tak musím říct, že jsem neodolala a dala jsem si na posilněnou. Říkala jsem si, že se mi to v závodech bude hodit. Holkám moc děkuju, jsou skvělé,“ prohlásila na účet českých fanynek Gabriela Koukalová.

Poté jim to česká biatlonistka přišla říct i osobně, i když s úsměvem podotkla, že perníčky byly trochu „spicy“.

„Perníčky pomáhají, takže příště znovu přivezeme balíček perníčků,“ plánuje Martina, která s Adélou od české biatlonistky na oplátku dostala kytici ze slavnostního vyhlášení.

Jan Suchan, Vojtěch Man, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru