Fourcade mívá z neúspěchu v Östersundu strach. Každý rok se bojím, že se šňůra přeruší, přiznává

Žádný jiný zimní sport teď takového suveréna nemá. Francouzský biatlonista Martin Fourcade vyhrál pětkrát za sebou celkové hodnocení Světového poháru a ve švédském Östersundu už vykročil za šestým triumfem, když zvítězil v úvodním individuálním závodě sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fourcade | Foto: Reuters

Je to už taková tradice. Od roku 2011 mladší z bratrů Fourcadeových na první pohárové štaci v Östersundu vyhraje aspoň jeden závod a pak ovládne celý seriál.

„Musím říct, že se každý rok trochu bojím, že tu nezvítězím a šňůra se přeruší. Teď jsem spokojený, po zbytek týdne můžu být klidný a sezona může pokračovat,“ řekl po triumfu na dvacetikilometrové trati Martin Fourcade.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věděl jsem, že v takových podmínkách je i se dvěma chybami leccos možné, ale nebyl jsem si jistý, jestli dokážu vyhrát, přiznal po výhře v Östersundu biatlonista Martin Fourcade

Osmadvacetiletý biatlonista působí jako stroj na vítězství, který se může zadrhnout jen vlastní vinou. Je dlouhodobě nejrychlejší ze všech na lyžích a patří k nejpřesnějším střelcům.

Platilo i za nepříjemného větru, který ve vytrvalostním závodě odfoukl dobrý výsledek řadě favoritů. Francouz se s ním také potýkal, ale minul z dvaceti terčů jen dva.

„Věděl jsem, že v takových podmínkách je i se dvěma chybami leccos možné, ale nebyl jsem si jistý, jestli dokážu vyhrát,“ přiznal Fourcade.

Povedlo se, a tak má z vrcholných závodů Světového poháru, mistrovství světa a olympijských her jubilejní 50. vítězství. Legendární Nor Ole Einar Bjoerndalen jich zatím nasbíral 95.

Takhle daleko Fourcade zatím nemyslí. Teď chce 51. triumf a pak se uvidí. Podstatně blíž má k jinému Bjoerndalenovu rekordu – šestým velkým křišťálovým glóbem ho může vyrovnat už v této sezoně.

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme