Krýzl v úvodním slalomu Světového poháru dosáhl na body. V Levi obsadil 15. příčku

Kryštof Krýzl skončil patnáctý na Světovém poháru v Levi a ve slalomu vybojoval třetí nejlepší výsledek v kariéře. Maximem třicetiletého lyžaře zůstala dvanáctá příčka z Adelbodenu z ledna 2012, jednou byl ještě třináctý. Ve finské mlze v Levi vyhrál s více než sekundovým náskokem rakouský favorit Marcel Hirscher, byť byl jeho start nejistý kvůli nemoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český slalomář Kryštof Krýzl | Foto: Jan Kaliba

Krýzl zajel v prvním kole se startovním číslem 34 dvanáctý čas z 85 slalomářů, ale ve druhé jízdě si po drobných chybách pohoršil. S výjimkou Hirschera, krále posledních pěti ročníků Světového poháru, měl Krýzl na ostatní soupeře v popředí malou ztrátu. Od stříbrného Michaela Matta českého lyžaře dělilo jen 81 setin.

Jen jednou se Krýzl ve Světovém poháru prosadil do elitní desítky, povedlo se mu to v superkombinaci ve Val d'Isere před osmi lety (9. místo). Z výsledku v Levi měl v cíli neskrývanou radost, neboť mu přípravu na dlouhé dva měsíce narušilo v létě zranění kotníku.

Slalomářka Strachová vstoupila do nové sezony Světového poháru sedmým místem

Číst článek

Hirscher zajel v obou kolech nejrychlejší čas a s velkou převahou si dojel pro 40. pohárové vítězství. Sobotu přitom strávil v posteli se zánětem středního ucha. "Fyzicky jsem se cítil už dneska dobře, ale včera to byla hrůza. Výsledek je úžasný," řekl hvězdný Rakušan, jenž na konci října zahájil sezonu druhým místem v obřím slalomu v Söldenu.

Za dvojicí Rakušanů Hirscher - Matt skončil na bronzovém stupni zkušený Ital Manfred Mölgg. Poprvédo absolutní špičky se prosadil britský specialista Dave Ryding a šestým místem si vyjel suverénně nejlepší výsledek v kariéře.

Obhájce malého křišťálového glóbu Nor Henrik Kristoffersen obětoval závod kvůli sporům s národním svazem o vlastního sponzora.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme