Ledecká si v Lake Louise opět vylepšila maximum v lyžařském SP. V super-G obsadila 19. místo

Česká reprezentantka Ester Ledecká dosáhla v kanadském Lake Louise na svůj nejlepší výsledek v lyžařském Světovém poháru, když v super-G zajela 19. nejrychlejší čas. Své dosavadní maximum, které na stejné sjezdovce zaznamenala v pátečním sjezdu, si tímto vylepšila o dvě příčky. Z vítězství se radovala Švýcarka Lara Gutová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká na trati v Lake Louise | Foto: AP | Zdroj: ČTK

Ester Ledecká, která se kromě lyžování na špičkové úrovni věnuje i snowboardingu, odstartovala do závodu v Lake Louise s číslem 47 a na prvních mezičasech se pohybovala mimo bodovanou třicítku.

V dolní pasáži sjezdovky si však polepšila, díky čemuž nakonec zaznamenala 19. nejrychlejší čas se ztrátou 1,47 sekundy na vítěznou Švýcarku Gutovou. Ledecká se tak v rámci závodů Světového poháru lyžařek poprvé v kariéře probojovala mezi dvacet nejlepších.

„Přes nepřízeň počasí zde připravili výbornou trať, byť byla zkrácena a start se posouval. Já musím hodně poděkovat týmu, dnes jsem měla skvělé lyže, a přestože jsem v horní části udělala chybu, na rovině mi to jelo hodně rychle a nakonec z toho byl dobrý čas. Mise Kanada splněna,“ napsala Ledecká na Facebooku.

Ledecká bodovala i ve druhém sjezdu sezony SP. V Lake Louise zajela 24. čas

Číst článek

Pro druhé místo si s odstupem jedné desetiny na Gutovou dojela další specialistka na rychlostní disciplíny Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Na pomyslný bronz v Lake Louise dosáhla Italka Sofia Goggiaová.

Gutová se díky vítězství v průběžné klasifikaci Světového poháru posunula na druhé místo. Celkovému hodnocení i nadále vévodí slalomová specialistka Mikaela Shiffrinová, která body tentokrát nezískala.

Kromě Ledecké z českých reprezentantek do závodu nastoupila i Klára Křížová. Ta si však na rozdíl od své krajanky body nepřipsala, když se ztrátou 2,54 sekundy skončila na 42. místě.

Ženy - superobří slalom:
1. Gutová (Švýc.) 1:02,68, 2. Weiratherová (Licht.) -0,10, 3. Goggiaová (It.) -0,59, 4. Klingová (Švéd.) -0,70, 5. Štuhecová (Slovin.) -0,74, 6. Rebensburgová (Něm.) -0,76, 7. C. Suterová (Švýc.) -0,84, 8. Schmidhoferová (Rak.) -0,88, 9. N. Fanchiniová (It.) -0,97, 10. Hütterová (Rak.) -1,04, ...19. Ledecká -1,47, 42. Křížová (obě ČR) -2,54.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 358, 2. Gutová 330, 3. Goggiaová 267, 4. Štuhecová 245, 5. Holdenerová (Švýc.) 168, 6. Lösethová (Nor.), Klingová a Weiratherová všechny 165, ...21. Strachová (ČR) 72, 50. Ledecká 29.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme