Östersund ve mně probudil touhu se prát, říká Koukalová. Podle Rybáře může obhájit křišťálový glóbus

Gabriela Koukalová začne obhajovat titul nejlepší biatlonistky planety. Úřadující vítězku Světového poháru čeká ve švédském Östersundu první individuální závod nové sezony. Ve stejném středisku před rokem začala cesta české hvězdy za velkým křišťálovým glóbem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Už se moc těším, až zase změříme s ostatními. Ať to dopadne dobře, nebo hůř, je to vždycky motivace,“ říká před prvním individuálním závodem v sezoně Gabriela Koukalová.

Zní, jako by si ani neuvědomovala, v jaké je pozici a co od ní natěšení fanoušci očekávají. Anebo si to naopak uvědomuje velmi dobře a tlaku se snaží tímto svým přístupem čelit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Může Gabriela Koukalová obhájit velký křišťálový glóbus? Biatlonistky i trenéra se zeptal reportér ČRo Jan Suchan

Letos má ale ke zdrženlivosti o důvod víc - v létě ji sponzorské povinnosti zmohly natolik, že kvůli fyzickému i psychickému vyčerpání skončila v nemocnici.

„Podzimu už byl o kus lepší než léto. Pořád věřím, že sezona může být v jejím podání dobrá. Obhájit glóbus může kdokoli, kdo už ho jednou získal, šance jsou vždycky,“ věří šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář.

Östersundské vzpomínky

Jediným cílem ale obhajoba není. „Chtěl bych vidět Gábinu, která se bude prát o výsledky někde vpředu. Pak si zase počkáme na sčítání,“ plánuje.

V minulé sezoně se k nejvyššímu součtu ze všech odrazila svěřenkyně šéftrenéra Ondřeje Rybáře právě hned na první pohárové štaci v Östersundu - po pátém místě v úvodním vytrvalostním závodě ovládla sprint a rázem se dostala do čela celkového pořadí.

Českým biatlonistům se riskování nevyplatilo. První závody jsou všelijaké, hájil sedmé místo Šlesingr

Číst článek

„Hned v první chvíli, kdy jsem tu nastoupila na stadionu, vybavila se mi spousta vzpomínek. Probudila se ve mně touha něčeho dosahovat a prát se,“ dodává Gabriela Koukalová.

V prvním individuálním startu Světového poháru se Gabriela Koukalová musí poprat s 15 kilometry a čtyřmi střelbami vytrvalostního závodu.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme