Prosili mě, abych jela od startu rychleji, tak jsem je vzala za slovo, smála se Koukalová

Biatlonistka Gabriela Koukalová slaví další úspěch – ve stíhacím závodě v Oslu zvládla bezchybně všechny čtyři střelecké položky, a díky posunu o dvě příčky získala stříbrnou medaili.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová získala ve stíhacím závodě stříbrnou medaili

Gabriela Koukalová získala ve stíhacím závodě stříbrnou medaili | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Před finále v Oslu jste říkala, že jste doslova vyčichla. V pátek jste ale získala malý křišťálový glóbus a dneska stříbrnou medaili. To je zatím skoro ideální víkend…
Je to skvělé. Jsem hrozně ráda, že na poslední víkend této sezony přišlo ještě trochu víc štěstí, než jsem čekala. I při tom, když jsem nebyla tak úplně koncentrovaná na ty výkony, tak to prostě takhle vyšlo. Je to skvělé a jsem hrozně ráda, že jsem mohla prostřednictvím svého výkonu udělat radost všem lidem, kteří mi fandili.

Po poslední střelecké položce jste ztrácela na Mari Laukkanenovou dvanáct sekund. Poté jste ukrojila další tři vteřiny. Věřila jste v tu chvíli, že byste se mohla poprat o vítězství?
Chvíli jsem ještě věřila, protože jsem ji viděla, jak jede přede mnou. Když mi hlásili, že jsem stáhla právě ty vteřiny, tak to vypadalo, že jí docela dost dochází, tak jsem to ještě zkusila. Na posledních dvou stoupáních jsem se snažila jet úplně na maximum, ale potom v posledním kopci jsem viděla, že to je prostě osmdesát metrů nebo kolik. To už jsem věděla, že nemám šanci, i kdybych si vytrhla nohy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Koukalová skončila ve stíhacím závodě v Oslu druhá

Po pátečním závodě jste přiznala, že jste před startem snad ani neměla chuť. Jak to bylo dnes?
Mě pár lidí prosilo, abych jela rychleji aspoň od startu, aby to vypadalo, tak jsem je vzala za slovo. Ne, cítila jsem se dneska na lyžích o třídu líp, což je fajn. Potom věříte, že to vydržíte až do konce, tak je úplně ideální stav. Jsem ráda, že se mi vrátila energie a doufám, že budu schopná to nějak podržet i zítra při posledních závodech.

Říkala jste, že už se moc těšíte na závěr sezony. Nezmění na tom ještě něco tyhle výsledky?
Myslím, že i kdybych tady třikrát vyhrála, tak se budu stejně těšit na ten klid, možná ještě víc. Sezona byla letos hrozně dlouhá. Jsem ráda, že to dneska dopadlo takhle skvěle, ale v nejlepším přestat.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme