Skokani na lyžích jsou blízko českých hranic. Koudelka před dvěma lety v Klingenthalu vyhrál

Ochladilo se, do hor přichází zima, s ní sníh a sportovci mají radost. Skokany na lyžích nevyjímaje. I ti jsou rádi za to, že můžou závodit, tím vlastně i pracovat, dělat radost sobě i fanouškům. A ti, kteří podporují šestici Čechů, se můžou už v pátek vydat hned za hranice do německého Klingenthalu. I když tolik slávy jako předloni, kdy tam vyhrál Roman Koudelka, si asi neužijí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka během závodu Turné čtyř můstků

Před dvěma lety a týdnem Roman Koudelka v německém Klingenthalu vybojoval poprvé v kariéře vítězství v závodu Světového poháru.

„Splnil se mi sen mít na sobě jednou žlutý trikot,“ radoval se tehdy Koudelka. Co se od té doby změnilo? Něco by se našlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokan na lyžích Roman Koudelka bude pod můstkem v Klingenthalu postrádat svou novou rodinu: manželku Andreu a tříměsíčního syna Karla

Sestava Koudelka, Janda, Matura a Hlava je sice v Klingenthalu letos zase, ale mohou skákat i mladíci Štursa a Vančura.

Také nejde o úvodní závod sezony a žluté číslo si oblékne Němec Freund. A Koudelka bude pod můstkem postrádat svou novou rodinu: manželku Andreu a tříměsíčního syna Karla. Zatím zůstanou doma.

„Když by to dopadlo, do Visly by asi mohla jet. Klingenthal je ještě brzo,“ komentoval Koudelka. I tak by ale mohli mít čeští skokani na lyžích solidní podporu fanoušků. Tohle městečko totiž leží hned u Kraslic, hned na hranici s Českem. A kvalifikace na třetí závod sezony tam začne v pátek v 18 hodin.

Tomáš Kohout, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme