Vzít si Koukala bylo praktické rozhodnutí, říká Koukalová. Na Novákovou by třeba nemusela slyšet

Gabriela Koukalová nevykročila za obhajobou celkového vítězství v biatlonovém Světovém poháru nejlépe. Zatímco v minulé sezoně nikdy neskončila hůř než jedenáctá, teď začala ve vytrvalostním závodě ve švédském Östersundu sedmnáctou příčkou. A není to jediná změna oproti minulému ročníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistce Gabriele Koukalové se úvodní závod Světového poháru nevydařil | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Má nové příjmení, byť jen o jediné písmenko… „Naštěstí to není tak výrazná změna. Bylo to praktické rozhodnutí vzít si Petra Koukala, protože kdybych si vzala třeba Nováka nebo někoho podobného, tak bych na to nemusela třeba slyšet,“ říká s úsměvem Gabriela Koukalová s tím, že s úplně jiným jménem by třeba mohla zapomenout na start.

Ale jsou tu na startu nové sezony i další novinky, které nejsou tak příjemné a zábavné. Při všech třech dosavadních střelbách vestoje minula pokaždé tři terče, v předchozí sezoně nezažila takhle špatnou položku ani jednu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Takhle špatnou střelbu ani výsledek nezažila Gabriela Koukalová celou loňskou sezónu, teď hned v prvním individuálním závodě Světového poháru

„Je to hodně špatná bilance a můžu tedy slíbit jediné, a to, že se budu snažit to nějak zlepšit. Nevím, kam se poděla koncentrace a vyvážená střelba z minulého roku, ale já věřím, že letos ještě nejsem tolik rozzávoděná, že snad do mistrovství světa se to stihne chytit líp.“

Naštěstí se může Gabriela Koukalová opřít o běh, který je naopak po létě snad ještě rychlejší. Ve vytrvalostním závodě měla druhý nejlepší běžecký čas.

„Jsem ráda, že aspoň ten běh vyšel, a doufám, že to je dobrý stavební kámen pro další závody.“ Celkem jich čeká Gabrielu Koukalovou ještě až 32, nejbližší možnost ukázat se také střelecky bude mít v sobotu.

Jan Suchan, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme