Americký umělec dělá tetování, která uslyšíte. Speciální aplikace je nezbytností

Kalifornský tatér Nate Sigger svým zákazníkům na tělo tetuje obrázky zvukových vln, které si pak mohou přehrát s použitím speciální mobilní aplikace s názvem Soundwave Tattoo. Lidé si nechávají vytetovat třeba zvukovou stopu svých dětí, rodičů nebo psů.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvukovou vlnu si zákazníci mohou pustit s použitím speciální mobilní aplikace. | Zdroj: Reuters

S nápadem Sigger přišel poté, co ho několik přátel požádalo o tetování zvukové křivky jedné z písní Eltona Johna.

„Když ode mě odcházeli, přítelkyně nadhodila, že by bylo skvělé, kdyby šla zvuková křivka přehrát. A mně došlo, že to je možné. Vytvořil jsem proto ukázku, na které jsem chtěl demonstrovat, že to bude fungovat a opravdu to fungovalo, takže jsem si pak na nohu vytetoval zvukovou vlnu, která přehrává hlas mojí přítelkyně a naší dcery," popsal tatér pro agenturu Reuters.

Ke generaci a přehrávání zvukových křivek je zapotřebí mobilní aplikace Soundwave Tattoos. Lidé v ní nahrají nebo uloží zvuk, aplikace pak vygeneruje obrázek zvukové křivky, který jim může zkušený tatér vytetovat. Když je tetování hotové, stačí nahrát jeho fotografii do aplikace, aby se zpárovalo se zvukovým souborem.

„Používáme k tomu rozpoznávání snímků, aby aplikace poznala, kdy zachycuje tetování a jaký zvuk má přehrát," vysvětlil Siggard.

Aplikace podle něj bude připravena jít na trh v červnu 2017 a budou s ní pracovat licencovaní umělci po celém světě.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme