Větší bezpečnost i klid. Na většině silnic Amsterdamu mohou řidiči jezdit maximálně 30 kilometrů v hodině

Na většině silnic v Amsterdamu mohou od pátku řidiči jezdit maximálně rychlostí 30 kilometrů v hodině. Město je podle agentury DPA prvním v Nizozemsku, které rychlost aut takovýmto způsobem omezilo. Od opatření si slibuje, že přinese bezpečnější ulice i více klidu obyvatelům.

Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na většině silnic v Amsterodamu mohou od pátku řidiči jezdit maximálně rychlostí 30 kilometrů v hodině

Na většině silnic v Amsterodamu mohou od pátku řidiči jezdit maximálně rychlostí 30 kilometrů v hodině | Zdroj: Profimedia

Snížená maximální rychlost platí na zhruba 80 procentech silnic, dosavadní limit ve výši 50 kilometrů v hodině zůstává jen na hlavních dopravních tepnách. Výjimku mají městské autobusy a tramvaje, pro vozidla taxislužeb bude stejná výjimka platit jen v místech, kde mají vyhrazený zvláštní jízdní pruh.

Po Praze třicítkou. Doprava by se zhroutila, tvrdí zastupitel, expert omezení podporuje

Číst článek

Podle města je omezení maximální rychlosti nutností, protože se dopravou jeho ulice stále více plní, což vede k většímu počtu nebezpečných situací. Loni zde bylo hlášeno na 4800 dopravních nehod, k nimž musela být přivolána sanitka, 15 lidí při nich zemřelo.

Loňská anketa mezi obyvateli města ukázala, že 67 procent z nich považuje dopravu v okolí svého bydliště za nebezpečnou. Dohromady 83 procent dotazovaných uvedlo, že jedním z důvodů je právě vysoká rychlost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme