Motory budou. Zaměstnanci maďarské továrny Audi se dohodli s vedením na zvýšení mezd

Zaměstnanci automobilky Audi v Maďarsku se s vedením dohodli na zvýšení mezd. Končí tak stávka, která začala minulý týden a kvůli které musela automobilka přerušit i výrobu ve svém závodě v Německu. Neměla totiž motory, které jí dodává závod v maďarském Györu. Informoval o tom ve středu maďarský odborový svaz AHFSZ.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozidla značky Audi. (ilustrační foto) | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Podle dohody, která je platná od 1. ledna do března příštího roku, se zaměstnancům zvýší mzdy o 18 procent nebo nejméně o 75 tisíc forintů (6100 korun) měsíčně. Zaměstnanci získají i další benefity a dohoda jim také od 1. května garantuje nejméně jeden celý volný víkend měsíčně.

Audi zastavilo v Ingolstadtu výrobu, problémy má i volkswagen. Kvůli stávce v Maďarsku chybí motory

Číst článek

Výroba se má začít obnovovat ve středu večer, řekla agentuře Reuters mluvčí Audi Hungaria Judit Mithayová-Markóvá. Výši škod způsobných stávkou zatím odmítla odhadnout.

Nedostatek motorů

Automobilka Audi musela kvůli stávce přerušit výrobu ve svém hlavním německém závodě v Ingolstadtu, protože neměla motory. Mluvčí Audi agentuře MTI řekl, že závod bude muset zřejmě zůstat zavřený až do příštího pondělí. Rozhodnutí o obnovení výroby by mělo padnout v pátek. Stávka omezila také výrobu sportovně-užitkových vozidel v bratislavské továrně Volkswagenu, který odebírá motory také z Maďarska.

Audi Hungaria má v Györu přes 13 tisíc zaměstnanců, místní závod patří mezi největší v rámci Audi. Členy svazu AHFSZ je zhruba 9 tisíc zaměstnanců. V závodě se vyrábějí benzinové, naftové a elektrické motory pro Audi, ale i pro jiné značky ze skupiny Volkswagen. Na hrubém domácím produktu Maďarska se místní závod Audi podílí asi 1,4 procenta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme