V EU se v srpnu prodalo téměř 800 tisíc aut, více než pětina byla elektrická. Dieselových vozů ubylo

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v srpnu zvýšil o 21 procent na 787 626 vozů. I když srpen bývá slabším měsícem, prodej vzrostl už třináctý měsíc po sobě. Podíl plně elektrických vozů poprvé přesáhl 20 procent, podruhé letos překonal diesely a stal se třetí nejoblíbenější volbou. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Prodej aut v České republice se zvýšil o 12,9 procenta.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výrobní hala Škody auto a.s., ilustrační foto

Automobilka Škoda Auto v srpnu zvýšila prodej v zemích EU na 44 415 vozů (ilustrační foto) | Foto: ŠKODA AUTO | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od ledna do srpna se počet registrací nových aut v EU zvýšil o 17,9 procenta na 7,1 milionu vozů.

Seat začne vyrábět jen elektromobily Cupra. Značka ale zcela nezmizí, zaměří se třeba na e-koloběžky

Číst článek

Navzdory meziročnímu zlepšení ale trh stále zaostává za úrovní před pandemií. V roce 2019, který byl poslední nepoznamenaný pandemií, se ve stejném období prodalo zhruba devět milionů aut.

Registrace plně elektrických vozů v EU v srpnu vzrostly o 118,1 procenta na 165 165 kusů, což představuje 21 procent trhu. Celkově se prodej těchto aut zvýšil o 62,7 procenta, přičemž od ledna do srpna byl zaregistrován téměř jeden milion těchto vozů.

Naopak trh s dieselovými automobily v EU v srpnu pokračoval v poklesu, navzdory růstu v Německu a ve střední a východní Evropě se snížil o šest procent. Podíl dieselových vozů na trhu nyní dosahuje 12,5 procenta, což je méně než 16,1 procenta v srpnu loňského roku.

Autosalon v Mnichově je letos ve znamení elektroaut a nástupu donedávna neznámé čínské konkurence

Číst článek

Automobilka Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen, v srpnu zvýšila prodej v zemích EU meziročně o 23,3 procenta na 44 415 vozů. Podíl této značky na unijním trhu se tak zvýšil na 5,6 procenta z 5,5 procenta před rokem, uvedla ACEA.

Největší evropská automobilka Volkswagen zvýšila v srpnu prodej o 21,2 procenta na 209 548 aut. Volkswagen měl na trhu v EU podíl 26,6 procenta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme