Výměna žárovky nebo oleje v motoru. U čerpacích stanic vznikají mobilní autoservisy

Servisní prohlídku nebo opravu svého auta vyřešíte v Česku brzy i u čerpacích stanic. V jejich blízkosti má letos vzniknout síť 120 mobilních autoservisů. Plánuje to společnost Quick Stop Car. Automechanici, kteří by v nich chtěli pracovat, by si je pronajímali. První kontejnerovou opravnu chce společnost otevřít v dubnu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autoservis, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Měsíční pronájem jednoho mobilního autoservisu včetně celého vybavení bude stát automechanika zhruba 20 tisíc korun. Společnost malými servisy oslovit hlavně mladé automechaniky, kteří zatím opravují auta v garážích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž z mobilního autoservisu v pražských Vysočanech

„Je to pro ně dobré řešení, jít do této frenšízy a pronajmout si to a pracovat pod naší hlavičkou, s kvalitními technologiemi nebo získat přístup k databázím,“ popsal Marek Zukala, jednatel firmy Quick Stop Car.

V mobilním autoservisu bude zvedák na vůz, potřebné nářadí i profesionální zařízení potřebné k opravě a servisu moderních i starších aut.

Náklady na provoz by měly být minimální díky šesti fotovoltaickým panelům, které vyrábí pro celou jednotku dostatek elektřiny.

Jak zvýšit dojezd elektromobilů? Jejich výrobci mění design vozidel do tvaru kapky

Číst článek

Viceprezident Svazu prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky Josef Jíša si ale není jistý tím, jestli bude o malé opravny zájem. „Takovéto nápady už tu historicky byly, ale že by se z toho něco ujalo – neřekl bych,“ vyjádřil skepsi.

V České republice už existuje neautorizovaná síť partnerských autoservisů Auto Kelly, Elit nebo BestDrive. Podle Zukala je ale v zemi stále prostor pro zhruba 1500 autodílen. V příštích dvou letech chce firma expandovat také na Slovensko, do Polska nebo Maďarska.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme