Automat na luxus. Ferrari nebo Lamborghini můžete mít do dvou minut

Automat v Singapuru nabízí místo chipsů a nápojů luxusní auta. Zákazník si na dotykové obrazovce vybere typ vozu, zmáčkne tlačítko a do dvou minut před ním stojí třeba Ferrari nebo Lamborghini. Patnáctipodlažní věž nabízí až 60 sportovních vozů vystavených v prosklených místnostech.

Singapur Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Futuristický showroom otevřela v prosinci společnost Autobahn Motors, která se věnuje prodeji ojetých vozů. Chtěla tak vyřešit v hustě zalidněném Singapuru problém s nedostatkem místa a odlišit se od konkurence.

„Potřebovali jsme uložit hodně aut a zároveň jsme chtěli být kreativní a inovativní," uvedl manažer firmy Gary Hong.

Nápad prý dostal, když se synem v hračkářství viděl vystavené modely aut Matchbox. „Rozhodli jsme pak postavit něco trochu odlišného, abychom vyřešili problém s nedostatkem místa," dodal pro CNNMoney.

Automat s luxusními vozy v Singapuru. Zákazníci dostanou Ferrari nebo Lamborghini do dvou minut | Zdroj: Reuters

Největší automat na luxusní vozy nabízí moderní luxusní vozy, ale i veterány včetně modelu Morgan Plus 4 z roku 1955. Podle Honga se firmě hlásí zájemci, kteří by podobný systém rádi okopírovali pro účely parkování.

Automat v Singapuru ale není jediný na světě, v posledních několika letech se podobné budovy objevily ve Spojených státech nebo Japonsku.

Podobný zautomatizovaný typ prodeje ojetých vozů zavedla třeba americká společnost Carvana. Pětipodlažní věž v americkém Nashvillu otevřená koncem roku 2015 má až 20 vozů a zákazníci musí vložit speciální minci, aby vybrané auto dostali. Letos v březnu pak Carvana otevřela osmipatrovou budovu v texaském San Antoniu, do níž se vejde až 30 aut.

Anna Kottová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme