Renault uzavře spojenectví s čínským výrobcem JMCG, chce upevnit svou pozici na trhu s elektromobily

Renault uzavře partnerství pro výrobu elektromobilů s čínskou firmou JMCG, aby upevnil pozici na největším světovém automobilovém trhu. Za 145 milionů dolarů (3,3 miliardy korun) získá poloviční podíl ve firmě na výrobu elektromobilů JMEV, kterou JMCG založila v roce 2015 a která ročně podle svého webu vyrobí 150 tisíc aut.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Renault | Zdroj: Reuters

Francouzský výrobce aut uvedl informaci ve svém středečním sdělení. Renault již v Číně elektromobily vyrábí ve spolupráci se společností Dongfeng Motor. Partnerství za účelem výroby elektromobilů plánuje také uzavřít s firmou Brilliance Automotive.

Automobilky Ford a Volkswagen navázaly spolupráci. Společně chtějí vyvíjet elektrická a samořízená auta

Číst článek

Prodej nových elektromobilů se v Číně v červnu zvýšil o 80 procent na 152 tisíc vozů, uvedla agentura Reuters. Za prvních šest měsíců roku se podle Reuters zvýšil o více než 50 procent na 617 tisíc vozů, i když tamní automobilový trh jako celek klesl.

Čína je jak největším automobilovým trhem světa, tak největším trhem pro elektromobily. Podle údajů nezávislého německého institutu pro automobily a mobilitu (CAM) se podíl elektromobilů na čínském trhu jako celku v prvních šest měsících zvýšil z 2,9 na 5,1 procenta.

Renaultu v prvním pololetí klesl prodej o 6,7 procenta na 1,94 milionu vozů. Celosvětový trh s automobily zpomalil v prvních šesti měsících roku o 7,1 procenta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme