Autonomní vůz společnosti Uber podle vyšetřovatelů nedokázal chodkyni rozeznat a zabránit nehodě

Samořízený automobil společnosti Uber, který v březnu v Arizoně srazil a zabil chodkyni, nedokázal ženu správně rozeznat, a zabránit tak nehodě včasným zabrzděním. V předběžné vyšetřovací zprávě to ve čtvrtek podle agentury Reuters uvedl Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) s tím, že incident vyvolává velké pochybnosti o chování autonomního vozidla.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samořiditelné vozy společnosti Uber v Pittsburghu

Samořiditelné vozy společnosti Uber v Pittsburghu | Foto: Aaron Josefczyk | Zdroj: Reuters

Radar auta ženu zaznamenal šest vteřin před nárazem, ale software vozu ji nejprve vyhodnotil jako neznámý objekt, poté jako vozidlo, a pak až jako cyklistku.

NTSB dále uvádí, že 1,3 sekundy před srážkou systém rozhodl o aktivaci nouzového brzdění. Ale funkce nouzového brzdění podle vyjádření Uberu není dostupné v režimu autopilota, aby se předešlo riziku nepředvídaného chování vozu.

Kvůli případu, který je prvním veřejně známým, kdy samořízené auto zabilo chodce, americký stát Arizona na svých veřejných silnicích pozastavil společnosti Uber povolení takovéto vozy testovat.

Uber ve středu oznámil, že v Arizoně zkušební program zcela zastaví a že s omezeným testováním bude pokračovat v Pittsburghu a ve dvou dalších kalifornských městech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme