Autosalon v Ženevě až v roce 2022? Vystavovatelé luxusních a nových vozů o příští ročník nemají zájem

Pořadatele slavného autosalonu v Ženevě čeká delší přestávka, než předpokládali. Automobilový svátek letos museli zrušit kvůli pandemii koronaviru a doufali, že se uskuteční příští rok. Většina vystavovatelů teď ale ohlásila, že ani v roce 2021 do Ženevy přijet neplánuje.

Ženeva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěvníci 88. ročníku Autosalonu v Ženevě u modelu Vision X automobilky Škoda

Návštěvníci 88. ročníku Autosalonu v Ženevě u modelu Vision X automobilky Škoda | Foto: Petr Kološ | Zdroj: Český rozhlas

Na vině toho, že o autosalon v Ženevě není ze strany vystavovatelů zájem, je celková situace v automobilovém průmyslu, i ten silně zasáhla koronavirová krize.

Dvouválce i jednoválce, výkon pět koní, cyklokáry. Před 115 lety proběhl první Ženevský autosalon

Číst článek

Většina výrobců i před pandemií omezovala svoje náklady na reklamu na autosalonech a věnovali se spíše vlastní reklamě. A teď náklady na automobilové výstavy dál snižují a investují spíš do online prezentace.

Pořadatelům autosalonu ale nepomohl ani fakt, že letošní ročník kvůli pandemii rušili čtyři dny před konáním a tím si tak trochu vystavovatelů poškodili jméno. Většina z nich v dotazníku uvedla, že by byla ochotná do Ženevy přijet až na ročník 2022.

I u dalších velkých automobilových přehlídek platí otázka, nakolik budou muset řešit nezájem vystavovatelů, případně nezájem návštěvníků. Je možné, že si automobilky zvyknou na způsob prezentace v době koronaviru – přes internet – a nebudou už ochotné investovat za místo na autoshow.

Časově nejbližší velký autosalon v Evropě by mohl být příští rok v Mnichově, a tam se nejspíš ukáže, jakou čekají autosalony budoucnost.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme