Čech vyhrál papežovo unikátní Lamborghini. Vsadil si v internetové charitativní loterii

Unikátní bílý model vozu Lamborghini Huracán, který od italské automobilky předloni dostal papež František, získal v internetové charitativní loterii Čech. Informoval o tom server Omaze, jehož prostřednictvím se loterie uskutečnila. Nejnižší možný vklad byl deset dolarů, tedy v přepočtu 230 korun. Papež darovaný sportovní vůz posvětil a na kapotu přidal svůj podpis.

Vatikán/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František a bílý model vozu Lamborghini Huracán, který dostal od italské automobilky | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Loterie na serveru Omaze vynesla celkem 200 tisíc eur, tedy přes pět milionů korun, a její výtěžek půjde na obnovu křesťanských kostelů zničených takzvaným Islámským státem v Iráku a na pomoc tamním křesťanům.

Nevěřil jsem tomu. Zaplatil jsem jen deset dolarů, říká Čech, který vyhrál papežovo lamborghini

Číst článek

Na míru vyrobené auto v papežských barvách bílé a zlaté bylo loni nejprve vydraženo v aukci v aukční síni společnosti Sotheby's v Monaku za 715 tisíc eur, v přepočtu podle současného kurzu 18,3 milionu korun. Vítěz, ale transakci nedokončil. Pořadatelé akce se proto rozhodli pro charitativní internetovou loterii.

Právně v ní zvítězil Vláďa N. a klíčky by měl dostat na soukromé akci, které se zúčastní sám papež František a generální ředitel Lamborghini Stefano Domenicali.

Papež je na neobvyklé dary zvyklý. V minulosti již obdržel například motocykl značky Harley-Davidson, následně jej rovněž poslal do charitativní aukce.

Motocykl Harley-Davidson, kterému požehnal a který podepsal Františkův předchůdce, papež Benedikt XVI. Později ho dostal právě papež František | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme