Červencový prodej osobních aut v Německu klesl meziročně o čtvrtinu. Víc než pětina byly Volkswageny

V Německu se v červenci prodalo 236 393 nových osobních aut, což je o 24,9 procenta méně než za stejné období v loňském roce. Ve středu to oznámil Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA). Z německých značek drží více než pětinový podíl trhu Volkswagen, z dovážených zůstává nejsilnější s 5,5 procentem nových registrací česká automobilka Škoda Auto, která je součástí německého koncernu Volkswagen.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V případě Volkswagenu, která je nadále nejsilnější značkou německého trhu, prodej klesl o 16,6 procenta | Foto: Fabian Bimmer | Zdroj: Reuters

Od počátku roku se v Německu prodalo přes 1,6 milionu osobních vozů, to je meziroční nárůst o 6,7 procenta.

Nejvíce prodaných aut, konkrétně 65,1 procenta, bylo tradičně pro služební účely, do soukromého provozu jich v červenci zamířilo 34,9 procenta.

Havlíček: Chceme v Česku aspoň jednu továrnu na baterie pro auta. Zájem má Volkswagen a LG

Číst článek

Z německých značek vykázal v červenci meziroční růst jen Opel (plus 16 procent), ostatní pak vykázaly propady prodejů. V případě Volkswagenu, která je nadále nejsilnější značkou německého trhu, to byl pokles o 16,6 procenta.

U dovážených značek se nejlépe vedlo Tesle (plus 140,9 procenta) a Land Roveru (plus 2,6 procenta), ostatní automobilky zaznamenaly pokles.

Nových vozů Škoda bylo v červenci v Německu meziročně zaregistrováno o 41 procent méně, i tak si ale automobilka drží nejvyšší podíl mezi importovanými značkami.

Růst alternativních pohonů

V červenci se nejvíce prodávala kategorie sportovně-užitkových vozů (SUV), její podíl 24,6 procenta se ale meziročně o 15,5 procenta snížil.

Vodík je budoucnost, hlavní ekologický problém jsou třicet let stará auta, říká Peleška z Toyoty

Číst článek

Největší zájem měli zákazníci v Německu o auta s benzinovým motorem, prodalo se jich přes 93 tisíc, což bylo meziročně o 39,6 procenta méně.

Osobních aut s dieselovým pohonem bylo v červenci zaregistrováno přes 46 600. To odpovídá poklesu o 47,9 procenta.

Růst naopak zaznamenaly auta s alternativními pohody. Elektrovozů bylo prodáno 25.464, což je meziroční růst o 51,6 procenta. Podíl elektrovozů na červnových prodejích činil 10,8 procenta. Hybridní motory pak mělo 69.795 aut, což odpovídá takřka každému třetímu prodanému vozu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme