Pokles prodeje automobilů v Číně pokračuje. V květnu se meziročně snížil o 16,4 procenta na 1,91 milionu

Prodej automobilů v Číně se v květnu meziročně snížil o 16,4 procenta na 1,91 milionu automobilů. Největší světový trh motorových vozidel je tak v poklesu už jedenáct měsíců. Uvedl to ve středu Čínský svaz výrobců automobilů (CAAM).

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová auta v Číně | Zdroj: Reuters

V dubnu se prodej aut v Číně snížil o 14,6 procenta a v březnu o 5,2 procenta. Loni čínský trh zaznamenal první roční propad od konce 90. let. Za tímto vývojem stojí zpomalování hospodářského růstu a obchodní válka se Spojenými státy, ale také zavádění nových emisních norem, upozornila agentura Reuters.

Zisk automobilky Škoda v prvním čtvrtletí klesl o 6,2 procenta, může za to i pokles trhu v Číně

Číst článek

Přestože automobilky reagovaly na zhoršení situace na trhu snížením cen, za květen většina hlásila pokles prodejů.

Stále ale roste odbyt takzvaných nových energetických vozů (NEV), v květnu stoupl o 1,8 procenta na 104 000 aut. Loni se jich prodalo o 62 procent víc.

Počátkem června vláda oznámila opatření na oživení odbytu automobilů. Oproti očekávání trhu ale neobsahují zmírnění kontroly vydávání nových licencí pro vozidla s benzinovým pohonem ve velkých městech.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu vystřídala na postu největšího automobilového trhu světa Spojené státy. Země je důležitým odbytištěm i pro českou automobilku Škoda Auto.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme