‚Vertikální mobilita je další možnost.‘ Volkswagen zkoumá v Číně proveditelnost projektu létajících aut

Největší evropská automobilka Volkswagen provádí v Číně studii o realizovatelnosti projektu létajících aut. Připojila se tak k rostoucímu počtu společností, které se zabývají potenciálem této technologie, uvedla agentura Reuters.

Hamburk Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2021-02-09t132419z_1_210209-215706_ada.JPG

Čína je největším automobilovým trhem světa. Má také největší podíl na prodeji Volkswagenu (ilustrační foto) | Foto: Fabian Bimmer | Zdroj: Reuters

Automobilka se podle prohlášení domnívá, že kromě autonomního řízení by vertikální mobilita mohla být další možností do budoucna, a to zvláště na čínském trhu. Zkoumá proto možné koncepty a partnery v rámci studie proveditelnosti.

Po Volkswagenu omezí výrobu i Škoda Auto. Části zaměstnanců odpadly směny, o výplatu nepřijdou

Číst článek

Čína je největším automobilovým trhem světa. Má také největší podíl na prodeji Volkswagenu.

Řada firem, od začínajících po jiné globální automobilky, se snaží vyvinout komerční robo taxi, tedy vůz s autonomním řízením, který by fungoval jako taxi. Doufají, že se jim tak podaří získat podíl na trhu, jehož hodnota by do roku 2040 podle bank Morgan Stanley mohla činit 1,5 bilionu USD (31,9 bilionu korun).

Kromě velkých hráčů jako Volkswagen a Airbus se létajícími vozy zabývají také mimo jiné americká Joby, německá Lilium a Volocopter, jehož finančně podporují Daimler a Intel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme