Obyvatelé Pekingu se mohou od května svézt samořízeným taxi. Vůz si objednají skrze aplikaci

Čínský internetový gigant Baidu oznámil, že v Pekingu spustí od 2. května samořízené taxi. Řadí se tak mezi první firmy, které v Číně takovou službu nabízejí. V budoucnosti firma počítá s tím, že její samořízená taxi budou jezdit i v dalších čínských městech, uvedl Wang Jün-pcheng, který v Baidu zodpovídá za technologii samořízených vozů.

Peking Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samořízené vozy na veřejných silnicích v Pekingu testuje Baidu od loňského října

Samořízené vozy na veřejných silnicích v Pekingu testuje Baidu od loňského října | Foto: Niu Guoqing | Zdroj: Reuters

Apollo Robotaxi, za jehož volantem nebude sedět řidič, bude nejprve jezdit v kdysi průmyslové části Pekingu, která se nazývá Shougang Park a kde se znovu začínají stavět byty. Uživatelé si jej budou moci objednat pomocí aplikace Apollo Go.

Společnost Baidu divizi autonomního řízení Apollo, která dodává hlavně technologii s umělou inteligencí, zřídila v roce 2017. Samořízené vozy na veřejných silnicích v Pekingu testuje od loňského října. Vedle čínské automobilky Geely spolupracuje s Volkswagenem, Toyotou či Fordem. Baidu se soustředí i na mapy s vysokým rozlišením a na cloudové služby.

Čínský výrobce elektromobilů Jidu Auto, což je společný podnik internetového gigantu Baidu a Geely, v příštích pěti letech investuje 50 miliard jüanů (zhruba 165 miliard korun) do vývoje chytrého vozu, informovala minulý týden agentura Reuters.

Ve městě Šen-čen na jižní části pobřeží veřejnosti začala samořízenou taxislužbu nabízet společnost AutoX, již zaštiťuje skupina Alibaba. Samořízené vozy v zemi testuje také čínský start-up WeRide, jehož podporuje japonská automobilka Nissan.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme