Na dálnice pouze s novými známkami. Za jízdu bez platného kuponu hrozí mnohatisícové pokuty

Řidiči na dálnici musí mít od soboty novou dálniční známku. Platnost ročních kuponů z roku 2019 skončila o půlnoci 1. února. Za jízdu po dálnici bez platné známky hrozí řidiči pokuta od policie na místě až 5000 korun, ve správním řízení až 100 000 korun, jak řekla Radiožurnálu mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od roku 2021 by měl v Česku papírové známky nahradit elektronický systém. | Zdroj: Profimedia

Pokutu spojenou s dálničními známkami mohou policisté udělit i za špatně vyplněný kupón, ztracený kontrolní útržek nebo za to, že řidič neodstranil starou dálniční známku. Nový kupón musí být také vylepen a řidiči musí také povinně vyplnit registrační značku auta. Stejné číslo musí pak být napsané i na kontrolním útržku,

Dálniční kupon musí být nalepený v pravém dolním roku čelního skla na straně spolujezdce. Dálniční známky jsou k dostání na většině čerpacích stanic, které jsou jedním z oficiálních prodejců, nebo na pobočkách České pošty.

Tento rok je nejspíš posledním, kdy řidiči kupují papírové známky. Od roku 2021 by je měl v Česku nahradit elektronický systém.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme