‚Volkswagen podváděl a musí skládat účty.‘ Soud se začal zabývat hromadnou žalobou kvůli Dieselgate

Soud v Braunschweigu se v pondělí dopoledne začal zabývat hromadnou žalobou zhruba 470 000 klientů na automobilový koncern Volkswagen ve skandálu Dieselgate, který propukl před čtyřmi lety. Majitelé automobilů s naftovými motory se žalobou pokoušejí zvýšit své šance na odškodnění od automobilky. U soudu je zastupuje německý svaz na ochranu spotřebitelů VZBV.

Braunschweig (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud v Braunschweigu se v pondělí dopoledne začal zabývat hromadnou žalobou zhruba 470 000 klientů na automobilový koncern Volkswagen ve skandálu Dieselgate | Foto: Michele Tantussi | Zdroj: Reuters

První ústní jednání soudu začalo kvůli velkému zájmu veřejnosti ve víceúčelové městské hale v Braunschweigu, a nikoli v soudní síni.

Exšéf Audi čelí žalobě kvůli emisnímu skandálu. Viní ho z podvodu a nezákonných reklamních praktik

Číst článek

„Podle našeho názoru Volkswagen podváděl, a musí proto skládat účty,“ citovala agentura DPA šéfa VZBV Klause Müllera.

„Podle nás zákazníci neutrpěli žádnou škodu, protože všechna vozidla mohou být používána v provozu a jsou bezpečná,“ argumentuje naopak Volkswagen.

Koncern v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že nainstaloval do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Auta při jízdě produkují výrazně více emisí než při kontrolních testech. Aféra se týká mimo jiné více než milionu vozů Škoda Auto.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme