Brno o víkendu ovládne MotoGP, kvůli šampionátu dorazí na jih Moravy na 180 tisíc fanoušků

Zvuk silných motorek se bude od soboty do neděle nést nad lesy v okolí Masarykova okruhu v Brně. Jezdci všech soutěžních kategorií Mistrovství světa silničních motocyklů v sobotu poprvé vyjedou otestovat brněnskou trať před nedělními závody.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod mistrovství světa superbiky se jel 22. července v Brně. Na snímku zleva český jezdec Jakub Smrž, Ital Max Biaggi a Michel Fabrizio, rovněž z Itálie. Masarykův okruh

Závod mistrovství světa superbiky se jel 22. července v Brně. Na snímku zleva český jezdec Jakub Smrž, Ital Max Biaggi a Michel Fabrizio, rovněž z Itálie. Masarykův okruh | Zdroj: ČTK

Na brněnský Masarykův okruh zamíří o víkendu na Mistrovství světa silničních motocyklů nejméně 180 tisíc fanoušků. Počet, který představuje polovinu obyvatel moravské metropole, je přitom minimum, o kterém se mluví.

Ještě v pátek, sobotu a neděli si vstupenky přímo na místě pravděpodobně koupí dalších 10 tisíc lidí.

Zaplatí za ně ale více než v předprodeji, na neděli nejméně 2600 korun. Místa na přírodních tribunách zbývá ještě opravdu hodně. Před dvěma lety zde Velkou cenu České republiky sledovalo dokonce skoro čtvrt milionu lidí, což byl pro tradiční akci zatím návštěvnický rekord.

Brněnská Grand Prix letos přijde daňové poplatníky na rekordních 100 milionů korun

Číst článek

Policisté varují před kolapsem dopravy

Dopravní problémy se očekávají už v pátek – hlavně na dálnici D1. Do Brna se totiž začnou sjíždět příznivci motosportu, kteří chtějí sledovat i tréninky svých oblíbených jezdců.

Policisté kvůli obavám z kolapsu doporučují lidem, aby raději nechali auto v Brně na odstavném parkovišti a na okruh dojeli hromadnou dopravou.

Autobusová linka 400 bude vyjíždět z Mendlova náměstí, v neděli před startem hlavní kategorie Moto GP dokonce v intervalech dvou minut. Přímo v okolí okruhu zase fanoušky popovezou autobusy značené jako linka X.

Shánět ubytování na poslední chvíli není dobrý nápad – člověk by musel mít opravdu štěstí. Kempy v okolí závodní dráhy – v některých z nich jsou stany pouhých 15 metrů od trati – jsou vyprodané dlouho předem.

Brněnská Grand Prix je hodně populární mezi fanoušky motosportu z Německa a Rakouska. A právě němčina je v kempech slyšet opravdu hodně. Podobně beznadějné je to i s hledáním jiného typu ubytování. Skalní fanoušci si rezervují svá místa mnoho měsíců předem.

Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme